Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sancova_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
19. septembra 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V meste bude koncom septembra Nomádsky festival umenia

V Bratislave sa od piatka 23. do nedele 25. septembra uskutoční prvý Nomádsky festival umenia. Pôjde o susedský festival, ktorý chce spojiť obyvateľov a návštevníkov štvrte pri križovatke ulíc Šancová a Karpatská a Trhoviska Žilinská prostredníctvom tradičných i netradičných druhov umenia.

„Dnes sa mnohí ľudia v susedstve medzi sebou nepoznajú. Festivalom chceme vytvoriť príležitosť, aby sa ľudia mohli stretnúť, spoznať viac miesto, kde žijú, ale aj nadviazali kontakty vo svojom okolí,“ povedala spoluorganizátorka Nomadic Arts Festivalu, architektka a placemakerka Dominika Belanská.

Ľudia, ktorí na festival zavítajú, spoznajú zaujímavé miesta a lokality bratislavskej štvrte pod Hlavnou stanicou. V uliciach sa stretnú s domácimi i zahraničnými umelcami a tvorcami experimentálnej hudby. V Mobilnej záhrade na Karpatskej ulici sa uskutočnia dožinky s piknikom. Súčasťou festivalu bude aj Divadlo bez domova. Svoje osobné príbehy a zážitky zo života v susedstve porozprávajú rôzni ľudia. Počas festivalu nebudú chýbať ani koncerty, divadlo a zaujímavé filmové dokumenty.

Nomadic Arts Festival je putovný festival, ktorý sa mení vždy podľa miesta, na ktorom sa práve odohráva. Jeho iniciátorom je dánsky umelec Mads Floor Andersen. Festival v Bratislave sa bude venovať téme Susedstvo a teritórium. Viac informácií o festivale nájdu ľudia na webovej stránke Nomadicartsfestival.com a na Facebooku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X