Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dážď
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
16. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto aj tento rok podporí malé projekty trvalo udržateľného hospodárenia so zrážkovou vodou

Hlavné mesto v roku 2018 poskytuje finančný príspevok na malé projekty udržateľného hospodárenia so zrážkovou vodou. Záujemcovia sa môžu uchádzať o finančnú podporu do výšky 50 % preinvestovaných nákladov, maximálne až do 1 000 eur.

Grantová schéma pomáha aj malými projektami adaptovať naše životné prostredie na meniacu sa klímu. Strategické dokumenty hlavného mesta, akými je najmä Stratégia adaptácie a Akčný plán adaptácie na nepriaznivé prejavy zmeny klímy na území HM SR Bratislavy 2017 – 2020 varujú práve pred horúčavami, suchami a ďalšími extrémnymi prejavmi počasia a zdôrazňujú potrebu realizovať opatrenia, ktoré pomôžu znížiť s tým súvisiace riziká.

Smart riešenie

Grantovou schémou hlavné mesto podporuje aktívnu spoluprácu s občanmi v zmysle prístupu smart city – rozvoja Bratislavy ako rozumného mesta. Rozumné hospodárenie s vodou, vrátane tej zrážkovej, je jedným z príkladov „smart“ riešení. Napríklad jednoduchým zachytením zrážkových vôd zo strechy domu do zberných nádob a jej využitím na polievanie, občania zvyšujú svoju vodnú „sebestačnosť“ a zároveň šetria vzácnu pitnú vodu. Ak umožníme zrážkovej vode vsiaknuť v mieste dopadu, zabezpečíme tak ochladzovanie okolitého vzduchu pri jej vyparovaní, čo je vítané najmä počas horúcich letných mesiacov. Tento chladiaci efekt môžu občania dosiahnuť napríklad výmenou vode nepriepustných povrchov za priepustné, či realizáciou zelených striech a fasád.

Žiadosti do 30. septembra

Výzva na predkladanie žiadostí o finančný príspevok na úhradu nákladov súvisiacich s udržateľným hospodárením so zrážkovou vodou platí najneskôr do 30. septembra 2018 alebo do vyčerpania rozpočtovaných finančných prostriedkov. Bližšie informácie nájdete na webovej stránke hlavného mesta – v sekcii pre Grantovú schému na predkladanie žiadostí pre podporu malých projektov trvalo udržateľného hospodárenia so zrážkovou vodou.

Zrazkova voda letak.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X