Mesto bojuje s poľadovicou, posypy chodníkov potrvajú. Zvýšte na cestách pozornosť

Mesto poladovica.jpg

V dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok a námrazy na trolejovom vedení dochádza k nepravidelnej prevádzke električiek v celom meste.

Mesto informuje občanov o aktuálnej situácii týkajúcej sa počasia, ktoré zasiahlo v skorých ranných hodinách. Celé mesto je zasiahnuté tvorbou poľadovice na cestách a chodníkoch, a to od skorého rána.

S výskytom poľadovice začali pracovníci mesta bojovať už od 2.00 hod. ráno, pričom hlavné cesty v správe mesta sú v ranných hodinách prevažne zjazdné. Avšak v prípade chodníkov to potrvá. Dôvodom je ich rozsah a potreba ručných posypov, v niektorých lokalitách si vyžadujú viac času na úplné odstránenie poľadovice.

Okrem toho, v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok a námrazy na trolejovom vedení dochádza k nepravidelnej prevádzke električiek v celom meste. Na odstránení problému sa pracuje a situáciu monitorujú.

Mesto tiež pridáva výzvu pre obyvateľov. Žiada o zvýšenú opatrnosť a trpezlivosť vzhľadom na sťažené dopravné podmienky. Odporúča občanom, aby si dávali pozor na klzké povrchy a prispôsobili svoj pohyb podmienkam na cestách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk