Mesto Bratislava nezabúda ani na seniorov. Postarané bude nielen o seniorov v domovoch sociálnych služieb, ale aj o tých, čo žijú osamote

spolocne-stravovanie-seniori-stare-mesto-ilustarcne-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, gettyimages

Bratislava prijala viacero informačných opatrení, aby mali seniori dostatok potrebných a najmä overených informácií.

Bratislava prijala opatrenia v súvislosti s koronavírusom pre seniorov žijúcich v domovoch aj mimo nich.

Zavedené bolo napríklad meranie teploty klientom a klientkám domovov každé ráno, bol spracovaný prehľad o počte klientov zaočkovaných proti chrípke a pneumokokom, takisto sa do všetkých hlavných priestorov zariadení umiestnili dezinfekčné gély.

Dôraz na hygienu

„Zároveň sme malé balenia týchto gélov rozdali priamo klientom a klientkám. Pristúpili sme tiež k častejšej dezinfekcii postelí, zvončekov, kľučiek dverí, stolov a stoličiek, a všetkých povrchov, s ktorými klienti prichádzajú do kontaktu. Príbory, riady, šálky sú po použití ihneď ponorené do dezinfekčného kúpeľa a až následne dané do umývačky. V zariadeniach boli vytvorené pre prípad potreby izolačné miestnosti,“ informuje hovorca mesta Bratislava.

Zariadenia pre seniorov organizovali informačné stretnutia, aby seniori aj seniorky mali dostatok potrebných informácií a takisto intenzívne komunikujú s rodinami a známymi klientiek a klientov.

Hlavné mesto má vo svojej pôsobnosti sedem zariadení s 1057 miestami – Domov jeseň života, Domov pre seniorov Lamač, Domov pri kríži, Domov tretieho veku, Gerium, Archa, Petržalský domov seniorov. „Prijímať opatrenia v súvislosti s koronavírusom v Bratislave začalo hlavné mesto ešte pred vyhlásením mimoriadnej situácie na začiatku prvého marcového týždňa a naďalej v tom pokračuje,“ dodal hovorca.

Pomáhajme si navzájom

Bratislava má záujem pomôcť aj seniorom a seniorkám, ktorí žijú mimo týchto zariadení. Nie všetkým seniorom môže pomôcť rodina, preto má mesto záujem pomôcť aj tejto skupine obyvateľov.

Cieľom mesta je vytvoriť sieť pomoci, ktorá im pomôže prekonať toto obdobie a umožní im minimalizovať kontakt s verejnosťou kvôli ochrane zdravia.

Hlavné mesto apeluje, aby ľudia telefonicky kontaktovali seniorov, v prípade ak nemajú telefonický kontakt, opýtali sa a ponúkli pomoc s nákupom či vyzdvihnutím liekov a informovali ich o aktuálnych udalostiach.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom