Mesto Bratislava zverejnilo urbanistickú štúdiu zanedbaných a nevyužitých území

Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Verejnosť môže štúdiu pripomienkovať do konca februára.

Bratislavský magistrát zverejnil urbanistickú štúdiu zanedbaných a nevyužitých území, tzv. brownfieldov. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe. Verejnosť môže štúdiu pripomienkovať do 29. februára.

Okrem toho sa 10. februára o 16.30 hod. uskutoční v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave verejné prerokovanie štúdie aj s odborným výkladom. Štúdia brownfieldov je dôležitým podkladom pre nový územný plán a rozvoj Bratislavy.

Dostupná online

Spracovaním registra brownfieldov v Bratislave formou urbanistickej štúdie sú vytvorené kvalitné dáta pre účely strategického a územného plánovania, aj ako podklad pre nový územný plán hlavného mesta,“ vysvetlil Bubla s tým, že inventarizácia a posúdenie bratislavských brownfieldov sú kľúčové pre transformáciu, oživenie ekonomických aktivít a zapojenie týchto území do mestskej štruktúry.

Štúdia je dostupná online na webovej stránke magistrátu, prípadne si ju verejnosť môže pozrieť priamo v Kancelárii prvého kontaktu v budove magistrátu na Primaciálnom námestí 1 v Bratislave počas pracovnej doby.

Zasielanie pripomienok

Pripomienky k štúdii môže verejnosť posielať písomne na adresu magistrátu na oddelenie územnoplánovacích dokumentov alebo elektronicky na e-mailovú adresu uzemnedokumenty@bratislava.sk.

Okrem verejného prerokovania s obyvateľmi bude magistrát organizovať aj výstavu s panelovou diskusiou prostredníctvom podujatia Brownfieldy v Bratislave, a to koncom februára v priestoroch bývalých Grösslingových kúpeľov na Fajnorovom nábreží. O presnom termíne budú informovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk