Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
22. januára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto Bratislava zverejnilo urbanistickú štúdiu zanedbaných a nevyužitých území

Verejnosť môže štúdiu pripomienkovať do konca februára.

Bratislavský magistrát zverejnil urbanistickú štúdiu zanedbaných a nevyužitých území, tzv. brownfieldov. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe. Verejnosť môže štúdiu pripomienkovať do 29. februára.

Okrem toho sa 10. februára o 16.30 hod. uskutoční v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave verejné prerokovanie štúdie aj s odborným výkladom. Štúdia brownfieldov je dôležitým podkladom pre nový územný plán a rozvoj Bratislavy.

Dostupná online

Spracovaním registra brownfieldov v Bratislave formou urbanistickej štúdie sú vytvorené kvalitné dáta pre účely strategického a územného plánovania, aj ako podklad pre nový územný plán hlavného mesta,“ vysvetlil Bubla s tým, že inventarizácia a posúdenie bratislavských brownfieldov sú kľúčové pre transformáciu, oživenie ekonomických aktivít a zapojenie týchto území do mestskej štruktúry.

Štúdia je dostupná online na webovej stránke magistrátu, prípadne si ju verejnosť môže pozrieť priamo v Kancelárii prvého kontaktu v budove magistrátu na Primaciálnom námestí 1 v Bratislave počas pracovnej doby.

Zasielanie pripomienok

Pripomienky k štúdii môže verejnosť posielať písomne na adresu magistrátu na oddelenie územnoplánovacích dokumentov alebo elektronicky na e-mailovú adresu [email protected]

Okrem verejného prerokovania s obyvateľmi bude magistrát organizovať aj výstavu s panelovou diskusiou prostredníctvom podujatia Brownfieldy v Bratislave, a to koncom februára v priestoroch bývalých Grösslingových kúpeľov na Fajnorovom nábreží. O presnom termíne budú informovať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X