Mesto bude oceňovať aktívnych seniorov. Nominácie na Seniora roka môžete podať do 7. októbra

senior, maliar
ilustračné: pixabay.com

Najaktívnejších seniorov ocení bratislavský primátor 15. októbra počas galaprogramu Kytica pozdravov v Primaciálnom paláci.

Hlavné mesto aj tento rok ocení aktívnych bratislavských seniorov, ktorí sa zapájajú do verejného života či pomáhajú zlepšiť život v meste. Získať môžu titul Senior roka, ktorý každoročne počas októbrového Mesiaca úcty k starším udeľuje primátor hlavného mesta. Bratislavských seniorov, ktorí by si toto ocenenie zaslúžili, možno radnici navrhnúť do 7. októbra.

Návrhy na ocenenie Senior roka môžu jednotlivci, seniorské kluby, inštitúcie či organizácie posielať e-mailom na adresu Rady bratislavských seniorov senior@bratislava.sk alebo ich priniesť osobne do podateľne magistrátu na Primaciálnom námestí s označením Senior 2015. V návrhu nesmú chýbať kontaktné údaje na navrhovanú osobnosť i telefónne číslo, e-mail a adresa navrhovateľa.

Nominácie posúdi odborná komisia, ktorá vyberie najaktívnejších seniorov na ocenenie. Titul Senior roka udelí primátor štyrom seniorom, piate ocenenie udeľuje Úrad vlády SR.

Seniorom, ktorí sa verejne angažujú, nezištne pomáhajú a povzbudzujú iných ku zdravému životu, práci na sebe a sú pozitívnym príkladom svojej rodine, okoliu či širokej verejnosti, treba vyjadriť úctu a oceniť ich,“ hovorí primátor Ivo Nesrovnal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk