Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
odpad
ilustračné: SITA
5. marca 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto bude organizovať zber škodlivého odpadu, nezabudnite si poznačiť dátum

Škodlivý odpad do komunálneho odpadu nepatrí a keďže mesto chce udržiavať poriadok a čistotu životného prostredia, postará sa aj o dovoz škodlivých látok.

Nepotrebné a nepoužiteľné náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy, oleje a tuky, ale aj staré žiarivky či elektrospotrebiče, to všetko nepatrí do komunálneho odpadu a je potrebné tieto odpady správne spracovať. Magistrát hlavného mesta Bratislava v spolupráci s mestskými časťami a spoločnosťami OLO a ARGUSS škodlivý odpad bezplatne odvezie a ekologicky zlikviduje.

Zber pre obyvateľov Starého mesta prebehne 13. apríla od 10.30 do 12.30 hod. na nároží ulíc Kýčerského a Jozefa Krónera. Pre obyvateľov Rače sa bude zber konať 13. apríla od 8.00 do 9.00 hod. na Jurkovičovej ulici a tiež od 9.10 do 10.00 hod. na parkovisku OD Jednota na Hubeného. Obyvateľom Devína odvoz škodlivého odpadu zabezpečia dňa 6.apríla od 10.30 do 12.30 hod. pri požiarnej zbrojnici (Hradná ul.). Na mieste bude pristavené vozidlo, pri ktorom budú pracovníci spoločnosti ARGUSS preberať len od občanov – fyzických osôb nepodnikateľov.

Zbierať sa teda bude nasledovný odpad:

  • staré náterové hmoty;
  • odpadové rozpúšťadlá;
  • pesticídy;
  • oleje a tuky;
  • batérie a akumulátory;
  • žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť;
  • vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky (chladničky, mrazničky a pod.);
  • vyradené elektrické a elektronické zariadenia – elektrospotrebiče (počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky, mixéry a pod.).

Dôležité je, aby rozpúšťadlá, oleje, pesticídy, farby, lepidlá a podobné boli uzavreté v pevných obaloch, z ktorých sa neuvoľňuje odpad. Spoločnosť ARGUSS zároveň odoberie od jednej osoby maximálne 5 kilogramov takéhoto odpadu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X