Mesto budú cez víkend obliehať vojská, pivo bude tiecť potokom a nebudú chýbať nočné prehliadky

Menu_na_vikend_ba 2.jpg
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Zahrajte si šach pred Starou tržnicou
Príďte si zahrať šach na námestie pred Starú tržnicu. Od piatka bude na námestí inštalovaný stály šachový stôl a sedenie. Hracie figúrky budú k dispozícii v Lab Café.

Food Revolution Day Bratislava 2016
Už tento víkend sa koná Food Revolution Day. Je to výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby venovali pozornosť tomu, čo budú konzumovať a o skúsenosti sa podelili. Sprievodný program sa koná v Starej tržnici od piatka do nedele.

Ubránili sme sa
Pri príležitosti 207. výročia obliehania Bratislavy francúzskym cisárom Napoleonom I. otvoria v Sade Janka kráľa vojenský tábor a atmosféru 19. storočia pomôže dotvoriť približne 450 bojovníkov, nadšencov a členov klubov vojenskej histórie zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Talianska a Francúzska.

Astronautalis, Modré hory, Ceschi
Môžeme to volať hiphop, ale nemusíme. Ale jedno je isté, je to hudba a skvelá. Astronautalis sa vracia na Slovensko a ako support si vezie Ceschi-ho, ktorý v januári spolu s Modrými horami pobehal Slovensko a získal kopec nových fans. A do tretice všetko dobré, a preto tento krásny lineup ešte doplnia Modré hory a Roland Kánik. Koncert si môžete vychutnať v piatok o 20. hodine v A4 – priestore súčasnej kultúry.

Run & Fun
Máte radi beh a ste zároveň tímový hráč? Potom je tu šanca ukázať, aký tímový duch sa vo vás skrýva. V sobotu 21. mája sa v OC Eurovea uskutoční 5. ročník najväčšieho štafetového podujatia na Slovensku s názvom Volkswagen Slovakia Run & Fun. Tento jedinečný štafetový beh je určený pre všetkých – veľkých či malých, profesionálnych či hobby športovcov. Začína sa v sobotu o 9. hodine.

Restaurant Day s dobrakrajina.sk
Obľúbené celosvetové podujatie Restaurant Day naberá na Slovensku, vďaka darcovskej platforme DobraKrajina.sk, nový rozmer. 8 neziskových organizácií z Bratislavy, ktoré hľadajú podporovateľov práve na tomto portáli, si otvoria svoje jednodňové pop-up reštaurácie a bistrá. Návštevníci budú môcť doslova nazrieť do ich kuchyne, skamarátiť sa s nimi a v neposlednom rade im pomôcť dobrovoľným príspevkom. A to všetko pri výnimočnom jedle. Akcia potrvá od 10. do 20. hodiny.

Noc múzeí a galérií 2016
Dvanásty ročník Noci múzeí a galérií sa uskutoční v sobotu na celom Slovensku. Dvere múzeí a galérií zostanú otvorené pre návštevníkov do neskorých večerných a nočných hodín, aby im umožnili prehliadku expozícií. Popri tom ponúknu všetkým bohatý sprievodný program.

Polish Blues Show III.
Koncert prezentujúci poľské blues a bluesrock, takpovediac „na jeden ťah“ realizuje Múzeum obchodu. Akcia sa koná v rámci Noci múzeí 2016 a ojedinelého projektu Rock v múzeu. Začiatok je v sobotu o 18. hodine.

Pivný majáles
Moderovaná ochutnávka piva malých domácich pivovarov z blízkeho okolia spojená s dobrým jedlom a akciami pre deti a dospelých. Hudobné a divadelné vystúpenie, tvorivé dielne, súťaže, tombola, hudba nielen na počúvanie, to všetko si môžete užiť v sobotu od 11. hodiny v Chorvátskom Grobe.

Ihrysko v Dunaji
V KC Dunaj bude v nedeľu opäť iHRYsko. Mix moderných spoločenských hier je prichystaný pre vaše pobavenie. Zábavný večer si môžete užiť s hrami ako Timeline, Adios Amigos, Jungle Speed či Activity.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk