Mesto chce do Predsedníctva v Rade EÚ opraviť 37 km ciest i Most SNP, pripravených má 11,5 milióna eur

Most SNP
ilustračné: SITA

Hlavné mesto Bratislava plánuje v tomto roku opraviť 37 kilometrov ciest. Stihnúť by to chceli do začiatku predsedníctva SR v Rade Európskej únie, ktoré sa začne v júli. Na opravy má radnica pripravených 11,5 milióna eur, z toho osem miliónov eur prispel štát a zvyšných 3,5 milióna eur vyčlenila Bratislava vo svojom rozpočte.

Okrem ciest plánuje hlavné mesto opraviť aj Most SNP či osvetliť priechody pre chodcov. Obyvatelia sa musia pripraviť v nasledujúcich mesiacoch na viaceré dopravné obmedzenia. O opravách ciest dnes na tlačovej konferencii informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

S opravami ciest plánuje radnica začať už v marci. Desiatky kilometrov ciest chcú opraviť do konca júna tohto roka. Opraviť plánujú frekventované úseky napríklad na Rožňavskej, Vajnorskej, Štefánikovej, Trnavskej či Staromestskej ulici, opravovať budú aj cestu na Mlynských nivách či na Nábreží arm. gen. L. Svobodu. „Vybrali sme úseky, ktoré nesúvisia len s predsedníctvom, ale ich bežne využívajú tisíce ľudí,“ priblížil primátor Nesrovnal.

Plánované opravy ciest si v nasledujúcich mesiacoch vyžiadajú viaceré dopravné obmedzenia. Informácie o aktuálnych obmedzeniach budú môcť ľudia nájsť na internetovej stránke Bratislavy www.bratislava.sk. Vedenie Bratislavy však sľubuje, že sa bude snažiť obmedzenia čo najviac eliminovať.

„Máme pripravenú dopravnú štúdiu, aby nedochádzalo k dopravným kolapsom. Všetky práce, ktoré budeme robiť, sme konzultovali s Krajským dopravným inšpektorátom a koordinovali s Národnou diaľničnou spoločnosťou i Bratislavským samosprávnym krajom. Harmonogram opráv sme nechali posúdiť aj vo Výskumnom ústave dopravnom v Žiline,“ vymenováva primátor opatrenia na zmenšenie dopravných obmedzení. V niektorých úsekoch, kde nebývajú ľudia, sa bude dokonca pracovať aj v noci.

Opravovať sa však nebudú len cesty. Mesto chce osvetliť aj desiatku bratislavských priechodov pre chodcov. V auguste čaká oprava aj frekventovaný Most SNP. Vymieňať tam budú povrch vozovky, natrú zábradlia, opravia zvodidlá i chodník pre peších. Ako priblížila vedúca oddelenia správy komunikácií na bratislavskom magistráte Eva Uhliariková, oprava Mosta SNP bude technicky náročnejšia a pripravujú ju spolu s dopravnými inžiniermi. Ako dodala, opravu by chceli stihnúť v auguste, keď je doprava v meste pre letné prázdniny odľahčenejšia. Most pri oprave neplánujú úplne uzatvoriť, no dopravným obmedzeniam sa nevyhnú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk