Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bezdomovec
ilustračné: SITA
31. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Mesto chce opäť pomáhať, na prácu s bezdomovcami vyčlenilo 70-tisíc eur

Hlavné mesto Bratislava v tomto roku na prácu s ľuďmi bez domova vyčlenilo 70 000 eur. Príspevkom radnica podporí integrované programy, ktorých cieľom je získať pracovné návyky a zručnosti u ľudí bez domova, ich postupná socializácia a integrácia do spoločnosti. Svoje projekty môžu žiadatelia posielať bratislavskému magistrátu do 29. februára.

O príspevok na prácu s bezdomovcami môžu na magistráte požiadať neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie či registrované cirkvi alebo náboženské spoločnosti. Žiadosti o finančný príspevok treba posielať do konca februára na adresu hlavného mesta. K žiadosti treba pripojiť aj rozpočet projektu s komentárom a ďalšie povinné prílohy. Ich zoznam spolu so vzorom žiadosti je zverejnený na internetovej stránke hlavného mesta www.bratislava.sk v sekcii Život v metropole.

Žiadosti posúdi päťčlenná výberová komisia zriadená primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom. Úspešní žiadatelia budú zverejnení na stránke hlavného mesta najneskôr do 25. marca 2016. Organizácie, ktoré dostanú príspevok, musia svoj projekt uskutočniť do konca tohto roka.

Finančnú pomoc na prácu s bezdomovcami poskytlo hlavné mesto už aj vlani. Minulý rok radnica rozdelila 50 000 eur medzi sedem organizácií pracujúcich s ľuďmi bez domova. „Budem rád, keď nám aj tento rok prídu kvalitné projekty, vďaka ktorým sa budú môcť ľudia bez domova začleniť do spoločnosti a začnú sa zapájať do pracovného života. Jedine tak môžeme hovoriť o efektívnej pomoci,“ dodal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X