Mesto chce poznať predstavy obyvateľov o kultúre, vyplňte dotazník aj vy

Lamac hmlová fontána Pri kríži Kamzík Vydrica
Foto: www.begra.sk - koláž BratislavaDen.sk

Termín finalizácie a schválenia koncepcie kultúry je stanovený na jar 2021.

Bratislava zverejnila dotazník, ktorý má zmapovať predstavy obyvateľov o kultúre v hlavnom meste. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mesta Katarína Rajčanová.

Hlavné mesto v gescii oddelenia kultúry pripravuje prvú mestskú koncepciu kultúry, ktorá má zadefinovať rolu kultúry v udržateľnom rozvoji mesta a nastaviť nástroje pre systémovú podporu kultúry v nadväznosti na aktuálne výzvy a problémy v spoločnosti,“ uviedla hovorkyňa.

Termín finalizácie a schválenia koncepcie je stanovený na jar 2021. Všetky informácie o stretnutiach, ako aj o tom, ako sa môže verejnosť zapojiť do tvorby Koncepcie udržateľného rozvoja kultúry Bratislava 2030 sú zverejnené na webovej stránke Dekada pre kultúru tu.

Hmlova fotnana malokarpatske namestie lamac.jpg
Foto: https://www.begra.sk/sk/fontany/referencie/bratislava-lamac-malokarpatske-namestie.html

Mesto Bratislava sa chce vyhnúť tvorbe takého koncepčného dokumentu pre rozvoj kultúry, ktorý by skončil v zásuvke. Je preto v jeho záujme, aby sa do tvorby koncepcie zapojila čo najširšia odborná i laická verejnosť,“ vysvetľuje mesto a dodáva, že v procese tvorby koncepcie budú využívané metódy participácie, ako napr. okrúhle stoly, workshopy, semi-štrukturované rozhovory, fokusové skupiny či pracovné skupiny.

Aby mohli byť aktivity kultúrneho plánovania mesta dostatočne orientované smerom k jeho obyvateľom, mesto odštartovalo dotazník, ktorého cieľom je mapovanie kultúrneho správania obyvateľov, ich potrieb a tiež bariér, ktoré im bránia zapájať sa do kultúrneho života mesta,“ doplnilo mesto. Dotazník je zverejnený na stránke tu.

Električka na obratisiku Pri kríži počas spustenia liniek číslo 4 na úseku zmodernizovanej 2. etapy Dúbravsko-Karloveskej elekrtičkovej radiály od zastávky Dolné Krčace po konečnú Pri kríži v Dúbravke. Bratislava, 22. február 2020.
Foto: SITA/Martin Medňanský

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk