Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lamac hmlová fontána Pri kríži Kamzík Vydrica
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.begra.sk - koláž BratislavaDen.sk
30. júla 2020 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto chce poznať predstavy obyvateľov o kultúre, vyplňte dotazník aj vy

Termín finalizácie a schválenia koncepcie kultúry je stanovený na jar 2021.

Bratislava zverejnila dotazník, ktorý má zmapovať predstavy obyvateľov o kultúre v hlavnom meste. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mesta Katarína Rajčanová.

Hlavné mesto v gescii oddelenia kultúry pripravuje prvú mestskú koncepciu kultúry, ktorá má zadefinovať rolu kultúry v udržateľnom rozvoji mesta a nastaviť nástroje pre systémovú podporu kultúry v nadväznosti na aktuálne výzvy a problémy v spoločnosti,“ uviedla hovorkyňa.

Termín finalizácie a schválenia koncepcie je stanovený na jar 2021. Všetky informácie o stretnutiach, ako aj o tom, ako sa môže verejnosť zapojiť do tvorby Koncepcie udržateľného rozvoja kultúry Bratislava 2030 sú zverejnené na webovej stránke Dekada pre kultúru tu.

Hmlova fotnana malokarpatske namestie lamac.jpg
Foto: www.begra.sk

Mesto Bratislava sa chce vyhnúť tvorbe takého koncepčného dokumentu pre rozvoj kultúry, ktorý by skončil v zásuvke. Je preto v jeho záujme, aby sa do tvorby koncepcie zapojila čo najširšia odborná i laická verejnosť,“ vysvetľuje mesto a dodáva, že v procese tvorby koncepcie budú využívané metódy participácie, ako napr. okrúhle stoly, workshopy, semi-štrukturované rozhovory, fokusové skupiny či pracovné skupiny.

Aby mohli byť aktivity kultúrneho plánovania mesta dostatočne orientované smerom k jeho obyvateľom, mesto odštartovalo dotazník, ktorého cieľom je mapovanie kultúrneho správania obyvateľov, ich potrieb a tiež bariér, ktoré im bránia zapájať sa do kultúrneho života mesta,“ doplnilo mesto. Dotazník je zverejnený na stránke tu.

Električka na obratisiku Pri kríži počas spustenia liniek číslo 4 na úseku zmodernizovanej 2. etapy Dúbravsko-Karloveskej elekrtičkovej radiály od zastávky Dolné Krčace po konečnú Pri kríži v Dúbravke. Bratislava, 22. február 2020.
Foto: SITA/Martin Medňanský

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X