Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Monitoring ľudí bez domova
ilustračné: SITA
20. marca 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto chce znížiť počet bezdomovcov o 30 %, pripravilo Koncepciu pomoci ľuďom bez domova

Koncepciu pomoci ľuďom bez domova, ktorú spracovalo hlavné mesto, schválili poslanci mestského zastupiteľstva. Cieľom Koncepcie je vytvoriť komplexný a efektívny systém pomoci obyvateľom v núdzi. Dokument prešiel pripomienkovaním zo strany odbornej verejnosti, verejnou participáciou a nakoniec schválením mestského zastupiteľstva.

Tvorbe Koncepcie predchádzalo historicky prvé sčítanie ľudí bez domova na území hlavného mesta v novembri 2016. Účelom koncepcie je vytvorenie rámca pôsobnosti mesta v danej oblasti vrátane spolupráce s kľúčovými aktérmi. Mesto chce vybudovať základnú sieť pomoci posilnením streetworku a dobudovaním kamenných zariadení typu nízkoprahovej dennej služby a útulku.

Dôraz sa bude klásť jednak na prevenciu, ale aj na opätovné vracanie ľudí z ulice späť do spoločenského života. V pláne je aj projekt Housing first, pričom tento pilotný projekt tréningových bytových jednotiek pre ľudí bez domova by sa realizoval najprv v ubytovni Fortuna s výhľadom na prenájom tréningových bytov vo vlastníctve hlavného mesta.

Projekt na niekoľko rokov

Koncepcia je projektovaná do roku 2023 s ambíciou zníženia počtu ľudí bez domova na území Bratislavy o 30 %. Určené percento vychádza zo súčasných reálií úrovne poskytovaných služieb. Hlavné mesto má ambíciu uvedené ciele zabezpečiť najmä účinnou spoluprácou a koordináciou všetkých zúčastnených strán, a to mesta, mimovládnych organizácií, mestských častí a kraja.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X