Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklisti pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Mesto chystá pilotný projekt monitoringu chodcov a cyklistov, hľadá partnerov

Pilotný projekt odštartujú v piatich frekventovaných lokalitách Bratislavy, výzva je platná do 21. júna.

Bratislava hľadá partnerov na pilotný projekt monitoringu pohybu chodcov a cyklistov v meste.

Hlavným cieľom výzvy je získať informácie o počte chodcov, cyklistov a ich smere prechodu a prejazdu v pravidelných šesťhodinových intervaloch, vrátane informácií o aktuálnom stave kvality ovzdušia. Hľadáme partnerov a firmy, ktoré už vytvorili podobné riešenie a mali by chuť ho vyskúšať v živom mestskom prostredí,“ informuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Pilotný projekt odštartujú v piatich lokalitách Bratislavy, následne má potenciál rozšíriť sa aj na širšie územie.

Toky chodcov a cyklistov

Bratislava chce lepšie poznať toky chodcov a cyklistov na piatich frekventovaných cyklistických a peších trasách.

Tieto informácie nám poslúžia na vyhodnotenie súčasnej situácie, sledovanie trendov počas ročných období a budú slúžiť ako podklad na rozhodovanie do budúcnosti,“ vysvetlila samospráva.

Po vyhodnotení možných riešení má hlavné mesto záujem rozširovať sieť podobných meracích staníc naprieč hlavným mestom. Podmienkou účasti na projekte je referencia z predchádzajúcej skúsenosti s využitím podobnej technológie.

Odborná komisia

Hlavné mesto zostaví odbornú komisiu v zložení troch členov – expert na kamerové systémy a senzorické systémy, dátový analytik a inovačný expert, ktorý posúdi vhodnosť riešenia a technológií.

Výzva je platná do 21. júna. Viac informácií o výzve a registračný formulár je zverejnený na tomto webe, prípadne je možný kontakt e-mailom na adrese [email protected]

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X