Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika
Foto: archívne, BratislavaDen.sk
13. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mesto dostalo pokutu 174-tisíc eur za vodorovné dopravné značenie

Bratislava dostala 174-tisícovú pokutu za vodorovné dopravné značenie a retroreflexné dopravné gombíky. Udelil mu ju Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Uvádzajú to na stránke úradu s tým, že toto rozhodnutie je z 10. augusta tohto roka.

Pokutu musí magistrát zaplatiť do pätnástich dní. V dôvodovej správe ÚVO uvádza, že pokutu udelili za to, že účastník konania pri zadávaní podlimitnej zákazky na uskutočnenie stavebných prác použil postup pre zadávanie podlimitných zákaziek s využitím elektronického trhoviska.

Správny orgán začal konanie pre porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Bolo to na základe výsledku konania o preskúmaní úkonov po uzavretí zmluvy. Magistrátu úrad pre verejné obstarávanie v máji tohto roka oznámil, aby sa oboznámil s rozhodnutím a vyjadril sa k nemu. Účastník konania, magistrát, na oboznámení s podkladom uviedol, že trvá na svojich pôvodných vyjadreniach a trvá na tom, že sú to bežne dostupné stavebné práce uvedené v zákazke a zákazku zadali správnym postupom.

Hlavné mesto s Rozhodnutím ÚVO nesúhlasí. „Dovoľujeme si uviesť, že rovnaké, respektíve obdobné predmety zákazky boli a sú zadávané ďalšími významnými verejnými obstarávateľmi v oblasti verejnej správy, ktorí majú v predmete činnosti okrem iného aj starostlivosť o komunikácie, o čom svedčí verejne dostupná dokumentácia na elektronickom kontraktačnom systéme. V zmysle poučenia k rozhodnutiu je toto preskúmateľné súdom, k čomu verejný obstarávateľ pristúpi v ďalšom postupe,“ píše sa v stanovisku bratislavského magistrátu, ktoré zaslala jeho hovorkyňa Zuzana Onufer. Hlavné mesto striktným dodržiavaním platného zákona eliminuje vznik pochybení už v procese prípravy procesov vo verejnom obstarávaní. Revízne postupy však umožňujú tretím osobám dotknutým budúcim uzavretím zmluvy vstupovať do procesov v rôznom záujme, ktorý ale verejný obstarávateľ nemôže ovplyvniť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X