Mesto hľadá dobrovoľníkov, tí majú pomôcť so sčítaním ľudí bez domova

Bez domova bezdomovci scitanie pomoc
Foto: ilustračné, GettyImages

Dobrovoľníci sa začiatkom októbra zúčastnia na školení, kde získajú bližšie informácie o sčítaní.

Bratislava hľadá dobrovoľníkov, ktorí sa zapoja do sčítania ľudí bez domova. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, na jeseň budú v spolupráci s Inštitútom pre výskum práce a rodiny, mimovládnymi organizáciami a mestskými časťami sčítavať historicky druhýkrát ľudí bez domova.

Hlavnou úlohou dobrovoľníkov bude vypĺňať s ľuďmi bez domova na vopred určených miestach krátke dotazníky v dvoj až trojčlenných tímoch,“ uvádza mesto s tým, že sčítanie budú realizovať v nocľahárňach, pobytových zariadeniach, ale aj priamo v teréne.

Hlavný sčítací večer

Záujemcovia môžu vyplniť formulár na tejto webovej stránke a mesto ich následne kontaktuje a dohodne sa s nimi na ďalšom postupe. Dobrovoľníci sa začiatkom októbra zúčastnia školenia, kde získajú bližšie informácie o sčítaní.

V pondelok 16. októbra nás čaká tzv. hlavný sčítací večer, ktorý bude sústredený predovšetkým na sčítanie ľudí prespávajúcich na ulici a v nocľahárňach,“ priblížilo mesto s tým, že práve počas neho budú potrebovať pomoc dobrovoľníkov.

Zisťovanie celkového počtu

Cieľom sčítania je zistiť, koľko ľudí žije v Bratislave bez strechy nad hlavou alebo nemá svoje bezpečné a stabilné miesto na bývanie, získať podrobnejšie informácie o príčinách straty bývania, ale aj bližšie spoznať každodenné problémy a potreby ľudí žijúcich v bytovej núdzi.

Nezameriavame sa teda iba na ľudí bez domova, ktorých si bežne všímame vonku na ulici – predstavujú len špičku ľadovca. Upriamujeme pozornosť aj na tých, o ktorých netušíme, že nemajú bývanie, lebo to na prvý pohľad nevidíme,“ dodáva mesto.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk