Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Verejna sutaz prenajom budov metropolitny institut.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
16. decembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto hľadá nájomcu Mýtneho domčeka a priestoru na Jasovskej ulici v Petržalke

Záujemcovia nesúťažia len ponúknutou cenou za nájom, ale rozhodujú aj hodnotové kritériá.

Bratislava hľadá nájomcu Mýtneho domčeka a priestoru na Jasovskej ulici v Petržalke. „Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) spustili pilotný projekt prenájmu vybraných mestských budov vo verejnej súťaži,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa MIB Marcela Glevická.

Záujemcovia nesúťažia len ponúknutou cenou za nájom, ale rozhodujú aj hodnotové kritériá ako sú funkcia, sociálny či kultúrny aspekt, ktoré projekt prinesie.

Obchodné súťaže

Ako prvé vyhlásilo mesto obchodné súťaže na Mýtny domček a priestor na Jasovskej ulici v Petržalke,“ doplnila Glevická. Prenájom podľa účelu nájmu, ktorý navrhne súťažiaci, je pilotný projekt obchodnej súťaže, v ktorej pre vybrané mestské nehnuteľnosti mesto umožní aj nižší ako komerčný nájom.

Cieľom vyhlásenej súťaže je pritiahnuť nájomcov, ktorí vedia doplniť chýbajúce funkcie v okolí a získať pestrosť a vyváženosť služieb v lokalitách, kde to len na základe ceny nie je možné,“ vysvetlila Glevická a dodala, že na podobných princípoch už vyberali nájomcov do mestských budov aj v susednej Viedni či v Prahe.

Záujemcovia si môžu pozrieť priestory oboch lokalít osobne vo štvrtok 17. decembra a 15. januára 2020 o 10.00 hod. „Po úspešnej súťaži a schválení v mestskom zastupiteľstve podpíše nájomca nájomnú zmluvu na päť rokov s možnosťou predĺženia o ďalších päť rokov,“ uzavrela hovorkyňa.

Súťažné podmienky

Súťažné podmienky vytvára MIB a Sekcia správy nehnuteľností Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy, oddelenie nájmov majetku.

Aktuálne jedinou možnosťou ako požiadať o prenájom mestských nehnuteľností je požiadať o osobitný zreteľ na konkrétnu nehnuteľnosť, kde však mesto reaguje pasívne na predloženú ponuku a nevie aktívne osloviť záujemcov o nájom, ktorí by si potenciálne konkurovali a transparentne vybrať najlepšieho nájomcu.

Pilotný projekt

Ako prvé lokality pre pilotný projekt boli zvolené dva priestory, rôznorodé svojou lokalitou, možnosťami funkcií aj históriou. V súťaži je uvedená komerčná predpokladaná výška nájmu, no každý záujemca vo svojej žiadosti prikladá okrem plánu činnosti aj vlastný návrh ceny nájmu,“ uviedla hovorkyňa MIB.

Prvou lokalitou je Mýtny domček pri Starom moste na staromestskom brehu Dunaja, niekdajšia colnica a úrad z prelomu 19. a 20. storočia. Druhým je nevyužívaný priestor v parteri bytového domu v Petržalke na Jasovskej ulici.

Súťaž potrvá do 11. februára 2021, víťazný nájomca bude hodnotený odbornou komisiou a poslancami mestského zastupiteľstva.

Ako kritériá sa posudzujú výška nájomného, funkčno-prevádzkové aspekty, kultúrne aspekty, sociálne aspekty a environmentálne aspekty, pričom každé z nich má rovnakú váhu.

Mytny domcek stary most 1.jpg
Foto: www.facebook.com
Mytny domcek stary most 2.jpg
Foto: www.facebook.com
Petrzalka jasovska 1.jpg
Foto: www.facebook.com
Petrzalka jasovska 2.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X