Mesto hľadá novú riaditeľku ZOO, Hanuliaková sa vzdala funkcie pre útoky

Zirafy a zebry_zoo bratislava.jpg

Dôvodom ukončenia jej pôsobenia sú podľa mesta najmä pretrvávajúce neopodstatnené útoky.

Hlavné mesto vyhlasuje výberové konanie na nového riaditeľa bratislavskej Zoologickej záhrady (ZOO). Ako informuje hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, dôvodom personálnej zmeny v príspevkovej organizácii ZOO je rozhodnutie súčasnej riaditeľky Júlie Hanuliakovej, ktorá sa vzdala funkcie.

Má ísť o prácu na plný úväzok a mesto v inzeráte uvádza aj požiadavky na nového riaditeľa. Okrem iného sa od neho očakáva nadviazať na plány rozvoja a starostlivosti pripravené v ostatných rokoch, manažérsky posilniť fungovanie organizácie s dôrazom na modernizáciu a digitalizáciu, ako aj podporiť víziu mesta v prevádzkovaní aktivít v ochrane prírody a ochrane živočíchov.

Za rozvoj organizácie a jej modernizáciu, zabezpečovanie rentabilnej správy, údržby, rekonštrukcie výstavby a prevádzky či efektívneho využívania ZOO Bratislava mesto ponúka plat vo výške 2 500 eur. K platu tiež patrí aj flexibilná platová zložka, ktorá má závisieť od vopred určených výkonnostných ukazovateľov a odpočtu plnenia určeného plánu rozvoja.

Dôvodom ukončenia jej pôsobenia v ZOO Bratislava sú najmä pretrvávajúce neopodstatnené útoky, ktoré komplikujú jej prácu v prospech ZOO a mesta,“ uviedla Schmucková s tým, že Hanuliaková sa rozhodla vzdať funkcie k 30. aprílu.

Júlia Hanuliaková ako architektka – špecialistka pre zoologické organizácie so skúsenosťami zo zahraničia v roku 2020 najviac presvedčila odbornú porotu a uspela vo výberovom konaní,“ poznamenala hovorkyňa mesta. Ako dodala, nový riaditeľ vzíde z transparentného výberového konania a na svoju funkciu by mal nastúpiť od začiatku mája.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk