Mesto má nového hlavného architekta, na miesto Ingrid Konrad nastúpil Juraj Šujan

Juraj sujanfoto marek velcek.jpg
Foto: bratislava.sk, Marek Velček

Šujan pôsobil od roku 2019 ako poradca primátora pre rozvoj mesta a územné plánovanie.

Novým hlavným architektom Bratislavy je Juraj Šujan. Poslanci mestského zastupiteľstva ho na návrh primátora Matúša Valla zvolili na novembrovom zasadnutí s účinnosťou od štvrtka 15. decembra. Jeho predchodkyňou bola Ingrid Konrad, ktorá v tejto funkcii pôsobila od roku 2011.

Šujan pôsobil od roku 2019 ako poradca primátora pre rozvoj mesta a územné plánovanie. Náplňou jeho práce bolo usmerňovanie rozvoja mesta, najmä územnoplánovacích pracovísk magistrátu a Metropolitného inštitútu Bratislavy po odbornej a metodickej stránke.

Spolupráca aj vedenie

Výrazne sa podieľal na nastavení transparentného posudzovania investičných zámerov, aktualizácii územného plánu Bratislavy vo funkčnej a priestorovej regulácii a príprave nového územného plánu,“ priblížila hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková.

Spolupracoval na metodických dokumentoch, na Koncepcii mestskej bytovej politiky 2020 – 2030 a v rokoch 2021 – 2022 viedol pracovnú skupinu pre územný a mestský rozvoj strategického dokumentu hlavného mesta Bratislava 2030.

Osobnosť architektúry

Juraj Šujan študoval architektúru na Slovenskej technickej univerzite aj na Vysokej škole výtvarných umení a scénografiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Od roku 1987 pôsobil ako architekt, od roku 2006 v ateliéri šujan_stassel.

Je laureátom Ceny za architektúru CE.ZA.AR a ďalších architektonických cien, opakovane bol zvolený za Osobnosť architektúry a stavebníctva a nominovaný na Krištáľové krídlo.

Aktívne pôsobí v stavovských organizáciách a akademických grémiách; v rokoch 2007 – 2013 bol predsedom Slovenskej komory architektov, v súčasnosti je členom predstavenstva komory a správnych rád Slovenskej technickej univerzity a Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk