Mesto má plán zásahu zimnej údržby, rozbehli sa posypy ciest aj chodníkov

Bratislava Slovakia zima doprava
Foto: ilustračné, GettyImages

Situácia bude neustále monitorovaná a plán zásahov môže byť prispôsobený v závislosti od vývoja poveternostných podmienok.

Bratislava sa od nedeľnej noci pripravuje na možné mierne sneženie a teploty okolo nuly, ktoré môžu spôsobiť tvorbu námrazy na cestách. Mestský dispečing v reakcii na túto situáciu vypracoval plán preventívnych zásahov s cieľom minimalizovať negatívne dopady na rannú dopravnú špičku v pondelok.

Hoci teploty okolo nuly naznačujú, že sneh na cestách nemusí dlho vydržať, a tvorba námrazy môže byť neistá, mestský dispečing prijíma opatrenia na predchádzanie rizikám. Počas noci situáciu monitorovali a prispôsobovali podľa vývoja poveternostných podmienok. V prípade zlepšenia podmienok sa plánuje obmedziť celomestský posyp a sústrediť sa na kopcovité úseky a mosty, kde je vyššie riziko tvorby námrazy.

Plánované zásahy zahŕňali napríklad preventívny posyp kritických lávok v miestach ako SAV Štefánikova, Einsteinova, Botanická, lávka Jantárová, Starý most a ďalšie. Tieto miesta boli preventívne posypané, aby sa minimalizovalo riziko poľadovice na exponovaných úsekoch pre peších. Vybrané cesty v kopcovitých úsekoch a na mostoch boli tiež preventívne posypané s dôrazom na elimináciu rizika tvorby námrazy.

V skorých ranných hodinách od 4.00 hod. bol naplánovaný celomestský posyp ciest a chodníkov, ktorý zabezpečili veľké sypače a ruční pracovníci. Mestský dispečing zdôrazňuje, že zimné podmienky nebudú podceňované.

Údržba ciest a chodníkov je prioritou, a práca v tejto oblasti prebieha celoročne. Preventívne opatrenia zahŕňajú ošetrenie povrchov pred snežením alebo poľadovicou, priebežné odhŕňanie a posyp počas sneženia. Cieľom je čo najrýchlejšie obnovenie zjazdnosti a schodnosti komunikácií v správe mesta po ukončení sneženia.

Situácia bude neustále monitorovaná a plán zásahov môže byť prispôsobený v závislosti od vývoja poveternostných podmienok. Pre viac informácií o tom, ako funguje zimná údržba na komunikáciách v správe mesta a aké vylepšenia boli zavedené tento rok, navštívte tento mestský web.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk