Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odstraňovanie nelegálnych reklám, bilbord
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA
18. októbra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto naďalej bojuje proti reklamného smogu, z ulíc zmizne 100 nelegálnych reklamných stavieb

Hlavné mesto sa s Asociáciou vonkajšej reklamy (AVR) dohodlo na odstránení stovky nelegálnych reklamných stavieb, ktoré v najbližších mesiacoch zmiznú z ulíc Bratislavy. Ide o výsledok utorkového rokovania primátora Bratislavy Iva Nesrovnala a prezidenta AVR Ivana Pellera.

Na stretnutí informoval prezident AVR primátora o činnosti asociácie v oblasti ohlasovania nelegálnych reklamných stavieb, o počtoch odstránených nelegálnych reklamných stavieb, o priebehu spolupráce so stavebnými úradmi, ako aj o plánovanej demontáži nelegálnych reklamných stavieb na území mesta Bratislavy. Rokovalo sa aj o kompetenciách a možnostiach mesta a AVR pri vytváraní pravidiel umiestňovania reklamných stavieb  v Bratislave.

„Pravidelne komunikujeme s mestom a mestskými časťami. Výsledkom je, že odstránime 100 nelegálnych reklamných stavieb z Bratislavy,“ povedal prezident Asociácie vonkajšej reklamy Ivan Peller.

Podľa passportu reklamných stavieb je na území hlavného mesta približne 10 000 reklamných stavieb. Z toho na pozemkoch hlavného mesta alebo na pozemkoch zverených mestským častiam je 4 000 reklamných stavieb a zvyšných 6 000 stojí na pozemkoch vo vlastníctve iných subjektov, na ktoré nemá hlavné mesto dosah.

Na stavebné úrady hlavné mesto zaslalo celkovo 482 žiadostí na odstránenie nelegálnych reklamných stavieb. K dnešnému dňu mesto získalo 166 povolení a postupne tieto zariadenia odstraňuje. K tomu treba pripočítať aj odstránenie 433 trojnožiek.

Asociácia vonkajšej reklamy do dnešného dňa odstránila 41 nelegálnych reklamných stavieb, požiadala stavebné úrady o odstránenie 284 reklamných stavieb a zatiaľ dostala povolenie na 116 reklamných stavieb a na zvyšok v počte 168 ks reklamných stavieb čaká na vyjadrenie od stavebných úradov. AVR odstraňuje aj 34 reklamných stavieb z parkov a zelene, ktoré v marci spoločne vytipovali s primátorom Bratislavy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X