Mesto odkúpi priestory vo Vrakuni pre potreby mestskej polície za 225-tisíc eur

Pentagon mestska policia vrakuna.jpg

Odkúpenie priestorov, v ktorom vznikne nová stanica mestskej polície, odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo.

Bratislava odkúpi priestory vo Vrakuni pre potreby mestskej polície (MsP) za 225-tisíc eur. Odkúpenie priestoru s výmerou viac ako 112 metrov štvorcových, v ktorom vznikne nová stanica MsP, odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo. Kúpna cena bola stanovená na základe dohody oboch strán.

Pôvodne bola predávajúcim požadovaná kúpna cena na úrovni 300-tisíc eur,“ uviedli zástupcovia magistrátu s tým, že táto cena bola znížená rokovaniami na najnižšiu možnú cenu.

Bratislava sa v spolupráci s mestskou časťou Vrakuňa a MsP rozhodla odkúpiť tento priestor, kde bude mať MsP svoje vysunuté pracovisko, najmä z dôvodu bezpečnosti obyvateľov Pentagonu.

Vyhovujúci priestor

Ako uviedli na mestskom zastupiteľstve, MsP vykonala obhliadku nebytového priestoru a pre ich účel je tento priestor vyhovujúci pôdorysne aj po technickej stránke.

Jeho pozitívami sú okrem iného vchod z oboch strán objektu, blízkosť k hlavnej ceste, klimatizácia, kamerový systém vrátane rozvodov a vhodná výmera nebytového priestoru,“ uviedli zástupcovia mesta.

Ako dodali, tento nebytový priestor vybrali ako najvhodnejší, a to vzhľadom na špecifický účel jeho využitia pre MsP v blízkosti bytového domu na Stavbárskej ulici, takzvaného Pentagonu.

Magistrát následne odkúpený priestor zrekonštruuje, nová stanica MsP by tu mala vzniknúť do najbližšieho leta.

Vysunuté pracovisko

Priestory využije mesto na zriadenie vysunutého pracoviska bratislavskej MsP s plným vybavením a kamerovým systémom.

MsP bude v rámci zriadenia novej stanice spolupracovať s Policajným zborom, ako aj mimovládnymi organizáciami, ktoré v oblasti dlhodobo pôsobia.

Mesto v ohrozených lokalitách, vrátane Stavbárskej ulice, presadzuje kombinovaný prístup podpory sociálnych a zároveň represívnych opatrení.

MsP pôsobí v danej lokalite už v súčasnosti a svoju činnosť bude môcť vďaka novému pracovisku zintenzívniť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk