Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
graffiti
ilustračné: pixabay.com
17. januára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Mesto opäť poskytuje možnosť čerpania financií na odstraňovanie grafitov

Hlavné mesto aj tento rok poskytuje možnosť čerpania finančného príspevku na odstraňovanie nelegálnych grafitov a antigrafitový náter. Ako uviedla hovorkyňa mesta Zuzana Onufer, o príspevok môžu žiadať právnické osoby, ktorých zakladateľom nie je hlavné mesto, a fyzické osoby, ktoré majú trvalý pobyt na území hlavného mesta. Výška finančných prostriedkov v mestskom rozpočte na tento účel je 150 tisíc eur ako aj minulý rok.

„Čistota a údržba verejných priestranstiev je jednou z priorít hlavného mesta aj v roku 2018. Chceme čistejšie a krajšie verejné priestranstvá, na ktorých záleží aj samotným Bratislavčanom. Ukazuje to najmä každoročne sa zvyšujúci počet žiadateľov a záujemcov o tieto finančné príspevky, ktoré sú určené na odstraňovanie grafitov. Aj z tohto dôvodu mesto zvýšilo objem financií v rozpočte mesta stanovený na tento účel,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Príspevok môže byť maximálne do tritisíc eur pre jedného žiadateľa. Musí byť použitý na preplatenie nákladov súvisiacich s odstraňovaním nelegálnych grafitov z fasád bytových a nebytových budov a objektov, t. j. na nákup odstraňovacích náterov, jednorazových náterov, preventívnych ochranných náterov a na služby súvisiace s odstraňovaním grafitov subjektom oprávneným na túto činnosť a na antigrafitový náter.

Príspevky do konca septembra

Onufer upozorňuje, že tlačivo žiadosti o finančný príspevok spolu s povinnými prílohami je potrebné vyplniť a doručiť vždy k poslednému dňu v mesiaci. Príspevky sa budú udeľovať každý mesiac do konca septembra 2018, prípadne do vyčerpania vyčlenenej sumy, po posúdení pracovníkmi odbornej komisie hlavného mesta SR Bratislavy.

„Nevyhnutnou súčasťou žiadosti o finančný príspevok na odstraňovanie nelegálnych grafitov v rámci rozdeľovania finančných prostriedkov odbornou komisiou je cenová ponuka vypracovaná špecializovanou firmou v záujme lepšej prehľadnosti stavu poškodeného objektu. Pre efektívne vynakladanie prostriedkov hlavné mesto zabezpečuje odborné posúdenie žiadosti obhliadkou poškodenej nehnuteľnosti,“ dodáva hovorkyňa. V roku 2017 túto možnosť využilo 93 žiadateľov a rozdelila sa celá suma 150 tisíc eur.

Bližšie informácie o systéme pomoci pri odstraňovaní grafitov spolu s formulárom žiadosti nájdete na stránke mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X