Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zachytne parkoviska vrakuna bratislava 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
26. septembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto opravilo parkovaciu plochu pred Cintorínom Vrakuňa, bude tam záchytné parkovisko

Hlavné mesto opravilo povrch parkovacej plochy pred vrakunským cintorínom na mieste budúceho záchytného parkoviska. Parkovacia plocha už bola vo veľmi zlom stave a potrebovala rýchlu opravu. Realizovala ju mestská príspevková organizácia Marianum od júna do septembra v súčinnosti s mestskou časťou Vrakuňa. Mesto vyčlenilo na tento účel vo svojom rozpočte 350 000 eur.

Trojmesačná oprava poškodeného povrchu na parkovisku pozostávala z odstránenia poškodeného asfaltu a tiež opravy kanalizácie kvôli zabezpečeniu efektívneho odvádzania zrážkovej vody.

Novo opravená viacúčelová, bezpečná a komfortná  parkovacia plocha na Cintoríne Vrakuňa poslúži nielen návštevníkom cintorína, ale aj ľuďom, ktorí tam zaparkujú svoje autá a do centra pôjdu MHD. V neposlednom rade je určená aj pre trolejbusy, ktoré sa v týchto miestach otáčajú.

Zachytne parkoviska vrakuna bratislava 3.jpg
bratislava.sk

Mapovanie lokalít

Budovanie záchytných parkovísk vedie k odľahčeniu zahustenej dopravy v meste, kde denne dochádza za prácou viac ako 100 000 ľudí. Z tohto dôvodu  hlavné mesto obstaralo Vyhľadávaciu štúdiu možnosti realizácie záchytných parkovísk a parkovacích domov v Bratislave za účelom komplexného zmapovania možných lokalít pre vybudovanie záchytných parkovísk. Celkovo je vytypovaných 32 lokalít na ich vybudovanie. Jednou z nich je Cintorín Vrakuňa, kde v súčasnosti prebieha proces nadobudnutia právoplanosti stavebných povolení vydaných stavebnými úradmi Vrakune a Bratislavského samosprávneho kraja. Okrem záchytného parkoviska vo Vrakuni sú v pláne aj ďalšie na Janíkovom dvore, v areále Dopravného podniku Bratislava na Jurajovom dvore či vo Vajnoroch.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X