Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Opravy na Dunajskej ulici
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: bratislava.sk
14. marca 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto opravuje cesty na Dunajskej a Mlynských nivách, dopravné obmedzenia potrvajú do piatka

Hlavné mesto Bratislava opravuje cestu na Dunajskej ulici a Mlynských nivách. Až do 18. marca bude úplne uzavretá Dunajská ulica po križovatku s Lazaretskou. Čiastočne uzavretý bude v tomto čase aj úsek od križovatky s Ulicou 29. augusta po križovatku s Karadžičovou ulicou, kde bude prejazdný jeden jazdný pruh.

Oprava cesty na Dunajskej a Mlynských nivách patrí podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala medzi väčšie a komplexnejšie opravy. Okrem opravy cesty mesto zmenou dopravného značenia predĺži aj cyklotrasu z Kamenného námestia cez Dunajskú až po Karadžičovu, ktorá dnes vedie len po Rajskú ulicu. „Dorobíme teda aj časť od Lazaretskej ulice až po Karadžičovu,“ priblížil Nesrovnal.

Bratislavská radnica plánuje v tomto roku opraviť 37 kilometrov ciest. Stihnúť to chcú do začiatku predsedníctva SR v Rade Európskej únie, ktoré sa začne v júli. Na opravy ciest má mesto v tomto roku pripravených 11,5 milióna eur, z toho osem miliónov eur prispel štát a zvyšných 3,5 milióna eur vyčlenila Bratislava vo svojom rozpočte. Okrem ciest plánuje mesto opraviť aj verejné priestory a chodníky, upraviť priechody pre chodcov či rozšíriť mestské cyklotrasy.

Mesto plánuje opraviť frekventované úseky na Rožňavskej, Vajnorskej, Štefánikovej, Trnavskej, Staromestskej ulici či na Nábreží arm. gen. L. Svobodu. Nepôjde však len o cesty, mesto totiž nechá osvetliť aj priechody pre chodcov a v lete plánujú opraviť aj Most SNP. Všetky naplánované opravy mesto konzultovalo s Krajským dopravným inšpektorátom a koordinovalo s Národnou diaľničnou spoločnosťou a Bratislavským samosprávnym krajom, aby sa termíny opráv neprekrývali.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X