Mesto osadilo vianočný strom na Hlavnom námestí

Viano─zny strom3.jpg

V centre mesta v piatok 2. novembra pribudol vianočný stromček, ktorý hlavné mesto osadilo na tradičnom mieste na Hlavnom námestí.

Pracovníci mestských lesov vybrali za symbol 25. ročníka tohtoročných Vianočných trhov 2018 smrek pichľavý. Ten mestu venovala rodina Milana Gockého z mestskej časti Rača. Strom má výšku 14 m a vek stromu je 30 rokov.

Už tradične začiatkom novembra mesto naplno začína s prípravami na vianočné trhy, ktorých neoddeliteľnou súčasťou je aj osadenie vianočného stromčeka prv, než bývajú nainštalované vianočné stánky na Hlavnom a Františkánskom námestí, ktoré sú centrom vianočných trhov v Bratislave. Aj tohto roku sa máme na čo tešiť,“ uviedol primátor Bratislavy.

Viano─zny strom1.jpg

Vianočný stromček na Hlavnom námestí vyberajú odborní pracovníci mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave. Musia nájsť taký stromček, ktorý má vhodnú výšku, šírku, ale aj obvod kmeňa. Minulý rok ním bola 35-ročná douglaska tisolistá z Meských lesov v Bratislave, ktorá merala cca 12 metrov.

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí v Bratislave začnú 23. novembra rozsvietením vianočného stromčeka a potrvajú do 22. decembra 2018.

Viano─zny strom2.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk