Mesto plánuje spustiť bikesharing na jar, pomôže s tým Slovnaft

Zdielanie bicyklov bikesharing pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Systém zdieľania verejných bicyklov vybuduje Bratislava v spolupráci so spoločnosťou Slovnaft. Memorandum o spoločnej realizácii podpísal v stredu 14. júna primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal s predstaviteľmi spoločnosti.

„Začlenenie bikesharingu do systému verejnej dopravy je ďalším krokom k modernej a ekologickej Bratislave. Zároveň som nesmierne hrdý, že ako partnera pre tento projekt sa nám podarilo získať spoločnosť Slovnaft,“ povedal Ivo Nesrovnal.

Dôvody, prečo mesto spolupracuje so Slovnaftom

Slovnaft predložil mestu najkomplexnejšiu ponuku realizácie systému bikesharingu. Navyše má potrebné skúsenosti vďaka materskej spoločnosti MOL, ktorá sa podieľala na vybudovaní bikesharingu v Budapešti. Slovnaft bude zodpovedný za samotnú prevádzku vrátane nákladov.

Snahou spoločnosti je zlepšiť kvalitu života v hlavnom meste, veľkou motiváciou je aj zlepšenie dopravnej situácie a takisto zníženie emisií v meste.

Začne sa na jar

Pilotná fáza, ktorá by mala začať na jar budúceho roka, bude pokrývať najmä väčšie mestské časti ako sú Staré Mesto, Petržalka, Nové Mesto a Ružinov. Postupne sa však bude rozrastať do ostatných mestských častí. K dispozícii by malo byť pre začiatok približne 750 bicyklov, časť z toho budú tvoriť aj elektrobicykle.

Bratislava má na projekt bikesharingu vyčlenených 460-tisíc eur a spoločnosť Slovnaft prispeje sumou do 1,5 milióna eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk