Mesto plánuje výstavbu mestských nájomných bytov, hľadá architektov a projektantov

Stahovanie bývanie najomne byty mesto výstavba architekti
Foto: ilustračné, GettyImages

Výsledkom obstarávania bude šesť projekčných tímov, ktoré sa budú podieľať na zlepšení dostupnosti nájomného bývania.

Bratislava hľadá architektov a projektantov pre projekt mestských nájomných bytov. Mesto uvádza na sociálnej sieti, že do roku 2030 si dalo ako jeden z cieľov zdvojnásobiť svoj bytový fond.

Jedna z foriem, ako tento cieľ z Koncepcie mestskej bytovej politiky dosiahnuť, je rozširovanie mestského bytového fondu vlastnou výstavbou,“ konštatuje mesto.

Na tento účel vyhlasujú verejné obstarávanie pre služby architektov a projektantov, ktorí budú riešiť zadania na rekonštrukcie a novostavby bytových a polyfunkčných budov na pozemkoch mesta.

Výsledkom verejného obstarávania bude šesť projekčných tímov, ktoré sa budú podieľať na zlepšení dostupnosti nájomného bývania v Bratislave.

Všetky mestské projekty by mali byť príkladom kvalitného štandardu bytovej výstavby, preto hľadáme kvalitných architektov pre rôzne stupne projektovej dokumentácie od architektonickej štúdie až po realizačný projekt, inžiniering a odborný autorský dohľad,“ priblížilo mesto. Ponuky do verejnej súťaže je možné predkladať do 20. februára.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk