Mesto podáva dovolanie v súvislosti s Námestím Franza Liszta

Hlavná stanica, dopravné značenie, obnova
ilustračné: SITA

Hlavné mesto podáva dovolanie proti uzneseniu Krajského súdu v Bratislave v súvislosti s Námestím Franza Liszta. Na tlačovej konferencii o tom novinárov informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Súd uložil mestu povinnosť zniesť odklad povinnosti spoločnosti Transprojekt, s. r. o., odovzdať mestu do vlastníctva stavebné objekty a plánované investície na tomto námestí. Mesto tvrdí, že hoci zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi spoločnosťou a hlavným mestom vlani zanikla a investor počas šiestich rokov trvania zmluvy v priestore pred hlavnou stanicou nič nepostavil, spoločnosť sa s mestom súdi.

„Súd sa tak stotožnil s názorom právnych zástupcov spoločnosti Transprojekt, s. r. o., že plnenie zmluvy zo strany spoločnosti je viazané na súčinnosť mesta. Rovnako konštatuje, že v prípade, ak by nevydali neodkladné opatrenia, hrozil by spoločnosti vznik alebo rozširovanie škody. To by bolo porušovanie a ohrozenie jeho práv a oprávnených záujmov,“ reagovala za investora mediálna zástupkyňa Mária Adamová.

Ďalším projektom spoločnosti, ktorý podľa Nesrovnala bráni rozvoju mesta, je Kamenné námestie, ktoré je už dlhodobo v zlom stave. V roku 2007 uzatvorilo hlavné mesto zmluvu o nájme pozemku, v ktorej sa spoločnosť zaviazala uskutočniť výstavbu komplexu podzemných parkovacích plôch spojenú s revitalizáciou Kamenného námestia. Magistrát uvádza, že pre neplnenie povinností nájomcu v roku 2012 hlavné mesto odstúpilo od zmluvy. Proti tomuto rozhodnutiu podala spoločnosť žalobný návrh na určenie neplatnosti odstúpenia.

Konanie stále je a súd v danej veci v apríli tohto roka vydal neodkladné opatrenie, proti ktorému sa hlavné mesto odvolalo. „Okresný súd Bratislava I rozhodol, že odstúpenie Hlavného mesta od zmluvy o nájme pozemku a o budúcej zmluve o zriadení vecného bremena je neplatné. Zároveň určil mestu povinnosť uhradiť všetky súdne trovy a poplatky,“ poznamenala Adamová s tým, že mesto sa voči rozsudku odvolalo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk