Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hlavná stanica, dopravné značenie, obnova
ilustračné: SITA
23. júna 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto podáva dovolanie v súvislosti s Námestím Franza Liszta

Hlavné mesto podáva dovolanie proti uzneseniu Krajského súdu v Bratislave v súvislosti s Námestím Franza Liszta. Na tlačovej konferencii o tom novinárov informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Súd uložil mestu povinnosť zniesť odklad povinnosti spoločnosti Transprojekt, s. r. o., odovzdať mestu do vlastníctva stavebné objekty a plánované investície na tomto námestí. Mesto tvrdí, že hoci zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi spoločnosťou a hlavným mestom vlani zanikla a investor počas šiestich rokov trvania zmluvy v priestore pred hlavnou stanicou nič nepostavil, spoločnosť sa s mestom súdi.

„Súd sa tak stotožnil s názorom právnych zástupcov spoločnosti Transprojekt, s. r. o., že plnenie zmluvy zo strany spoločnosti je viazané na súčinnosť mesta. Rovnako konštatuje, že v prípade, ak by nevydali neodkladné opatrenia, hrozil by spoločnosti vznik alebo rozširovanie škody. To by bolo porušovanie a ohrozenie jeho práv a oprávnených záujmov,“ reagovala za investora mediálna zástupkyňa Mária Adamová.

Ďalším projektom spoločnosti, ktorý podľa Nesrovnala bráni rozvoju mesta, je Kamenné námestie, ktoré je už dlhodobo v zlom stave. V roku 2007 uzatvorilo hlavné mesto zmluvu o nájme pozemku, v ktorej sa spoločnosť zaviazala uskutočniť výstavbu komplexu podzemných parkovacích plôch spojenú s revitalizáciou Kamenného námestia. Magistrát uvádza, že pre neplnenie povinností nájomcu v roku 2012 hlavné mesto odstúpilo od zmluvy. Proti tomuto rozhodnutiu podala spoločnosť žalobný návrh na určenie neplatnosti odstúpenia.

Konanie stále je a súd v danej veci v apríli tohto roka vydal neodkladné opatrenie, proti ktorému sa hlavné mesto odvolalo. „Okresný súd Bratislava I rozhodol, že odstúpenie Hlavného mesta od zmluvy o nájme pozemku a o budúcej zmluve o zriadení vecného bremena je neplatné. Zároveň určil mestu povinnosť uhradiť všetky súdne trovy a poplatky,“ poznamenala Adamová s tým, že mesto sa voči rozsudku odvolalo.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X