Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, eurá
ilustračné: pixabay.com
17. marca 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto podporilo z grantových programov už 108 projektov

Hlavné mesto Bratislava podporilo zo svojich grantových programov prvých 108 projektov, medzi ktoré rozdelilo 78 463 eur. Dotácie poskytuje bratislavská radnica z dvoch grantových programov – Ars Bratislavensis a z grantového programu pre voľný čas, šport a sociálne aktivity.

Išlo o prvé kolo rozdeľovania dotácii. Dokopy radnica prerozdelí medzi záujemcov 255-tisíc eur v štyroch kolách. Uzávierka druhého kola grantovej výzvy je 31. marca. Informovala o tom Katarína Kohútiková z bratislavského magistrátu.

O rozdelení prvého balíka peňazí rozhodovala grantová komisia ešte 29. februára. Do grantového programu pre voľný čas, šport a sociálne aktivity sa so svojimi projektmi prihlásilo 81 žiadateľov. Komisia z nich vybrala 57 projektov, medzi ktoré rozdelila 42 063 eur.

Pri výbere projektov komisia prioritne podporovala tie, ktoré boli zamerané na podporu detí a mládeže a aktívne využívanie ich voľného času. V oblasti športu komisia vybrala 23 projektov a rozdelila medzi ne 17 435 eur. V oblasti voľného času uspelo 27 projektov, na ktoré išlo 17 856 eur, a v oblasti sociálnych aktivít komisia vybrala sedem projektov, medzi ktoré mesto rozdelilo 6 772 eur. Celkový rozpočet v grantovom programe na voľný čas, šport a sociálne aktivity je 175-tisíc eur. V druhom kole sa možno o peniaze uchádzať ešte do konca tohto mesiaca.

V grantovom programe Ars Bratislavensis je v tomto roku vyčlenených 80-tisíc eur. V prvom kole grantová komisia prerozdelila 36 400 eur medzi 51 projektov. Projekty v tomto programe sú zamerané na umelecké a kultúrne aktivity v Bratislave a aktivity propagujúce Bratislavu doma i v zahraničí. Ďalšie kolo posudzovania žiadostí sa bude konať v apríli, o grant v tomto programe sa môžu záujemcovia uchádzať tiež do 31. marca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X