Mesto pomôže belorítkam v stavaní hniezd pod Mostom SNP

BRATISLAVA: Zlikvidovali 66 hniezd belorítok
SITA

Pod bratislavským Mostom SNP minulý týždeň zlikvidovali 66 hniezd belorítok počas hniezdenia, ide o druhú najväčšiu kolóniu belorítok v Bratislave.

Hlavné mesto SR Bratislava zabezpečí do priestoru pod bratislavským Mostom SNP nádoby s vodou a hlinou tak, aby si belorítky mohli opäť postaviť svoje hniezda. Dnes o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Pod Mostom SNP v Bratislave minulý týždeň zlikvidovali 66 hniezd belorítok obyčajných počas hniezdenia, ide o druhú najväčšiu kolóniu v Bratislave. S cieľom pomôcť belorítkam vybudovať si nové hniezda a zabezpečiť ich ochranu sa včera stretli zástupcovia hlavného mesta SR Bratislavy, dodávateľskej spoločnosti, ktorá čistila priestor pod Mostom SNP, SOS/BirdLife, Štátnej ochrany prírody SR a Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Odborníci navrhli toto riešenie s cieľom urýchliť čas výstavby hniezd zabezpečením stavebného materiálu. Podľa Skokanovej neodporúčali inštalovať umelé hniezda, mesto preto zabezpečí pre belorítky materiál na výstavbu nových hniezd. „Hlavné mesto SR Bratislava bude zároveň iniciovať stretnutie zástupcov neziskových organizácií či odborných organizácií z oblasti životného prostredia pre nastavenie systémových krokov v oblasti lepšej ochrany prírody,“ pripomenula hovorkyňa.

Revitalizačné práce na Moste SNP, ktoré od minulého týždňa zastavili, by mali pokračovať hneď po odsúhlasení zo strany štátnych orgánov. Súčasťou týchto prác je vyčistenie betónových podhľadov a stĺpov v časti nástupíšť, výstupíšť a odstaviska na staromestskej časti priestoru pod Mostom SNP, výmena povrchov chodníkov v okolí betónového piliera, oprava obrubníkov, revitalizácia stĺpov verejného osvetlenia a oprava vozovky na moste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk