Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Zlikvidovali 66 hniezd belorítok
SITA
31. mája 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto pomôže belorítkam v stavaní hniezd pod Mostom SNP

Pod bratislavským Mostom SNP minulý týždeň zlikvidovali 66 hniezd belorítok počas hniezdenia, ide o druhú najväčšiu kolóniu belorítok v Bratislave.

Hlavné mesto SR Bratislava zabezpečí do priestoru pod bratislavským Mostom SNP nádoby s vodou a hlinou tak, aby si belorítky mohli opäť postaviť svoje hniezda. Dnes o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Pod Mostom SNP v Bratislave minulý týždeň zlikvidovali 66 hniezd belorítok obyčajných počas hniezdenia, ide o druhú najväčšiu kolóniu v Bratislave. S cieľom pomôcť belorítkam vybudovať si nové hniezda a zabezpečiť ich ochranu sa včera stretli zástupcovia hlavného mesta SR Bratislavy, dodávateľskej spoločnosti, ktorá čistila priestor pod Mostom SNP, SOS/BirdLife, Štátnej ochrany prírody SR a Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Odborníci navrhli toto riešenie s cieľom urýchliť čas výstavby hniezd zabezpečením stavebného materiálu. Podľa Skokanovej neodporúčali inštalovať umelé hniezda, mesto preto zabezpečí pre belorítky materiál na výstavbu nových hniezd. „Hlavné mesto SR Bratislava bude zároveň iniciovať stretnutie zástupcov neziskových organizácií či odborných organizácií z oblasti životného prostredia pre nastavenie systémových krokov v oblasti lepšej ochrany prírody,“ pripomenula hovorkyňa.

Revitalizačné práce na Moste SNP, ktoré od minulého týždňa zastavili, by mali pokračovať hneď po odsúhlasení zo strany štátnych orgánov. Súčasťou týchto prác je vyčistenie betónových podhľadov a stĺpov v časti nástupíšť, výstupíšť a odstaviska na staromestskej časti priestoru pod Mostom SNP, výmena povrchov chodníkov v okolí betónového piliera, oprava obrubníkov, revitalizácia stĺpov verejného osvetlenia a oprava vozovky na moste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X