Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, ekonomika
ilustračné: SITA
29. apríla 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto pomôže Devínu zapojiť sa do elektronizácie služieb, poskytne financie zo svojho rozpočtu

Hlavné mesto Bratislava pomôže mestskej časti Devín zapojiť sa do elektronizácie služieb samosprávy. Devín tak doteraz nemohol urobiť, pretože je v nútenej správe. Hlavné mesto preto zo svojho rozpočtu uhradí náklady súvisiace so zapojením do informačného systému, ktorý zabezpečuje elektronické služby a zaplatí aj náklady na udržateľnosť projektu.

Do informačného systému sa okrem Devína zatiaľ nezapojili ani mestské časti Staré Mesto a Petržalka. Mestská časť Devín pre nútenú správu nespĺňa podmienky pre čerpanie eurofondov, z ktorých je hradený aj projekt elektronizácie služieb samosprávy. Staré Mesto a Petržalka zase nemajú ukončené verejné obstarávania potrebné k spusteniu elektronizácie. Mestské časti však podľa bratislavskej radnice majú záujem sa zapojiť do systému elektronizácie, hlavné mesto preto v súčasnosti pripravuje partnerskú zmluvu so všetkými tromi mestskými časťami, ktorá aj im umožní spustiť do prevádzky elektronické poskytovanie služieb.

Projekt elektronizácie služieb samosprávy spustilo hlavné mesto skúšobne ešte vlani v novembri, od marca je v ostrej prevádzke. Nový elektronický systém poskytuje 85 služieb. Ľudia si tak môžu cez internetovú stránku www.esluzbyba.sk podať žiadosť, vybaviť doklady, informovať sa o rôznych službách či dokumentoch mesta a mestských častí, napríklad i zaplatiť daň za psa či nehnuteľnosť alebo prehlásiť si trvalý pobyt.

Projekt elektronizácie služieb Bratislavy je hradený z eurofondov. Hlavné mesto spolu so 14 mestskými časťami na ňu získalo príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja – z Operačného programu Bratislavský kraj. Z eurofondov je hradených 85 percent nákladov, 10 percent preplatí štát a mesto sa na projekte podieľa päťpercentnou spoluúčasťou. Hodnota projektu je 2 777 754 eur, z toho na elektronizáciu služieb hlavného mesta ide 1 933 796 eur a pre mestské časti 843 958 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X