Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bezdomovec
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA
19. júna 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Mesto poskytne dotáciu na prácu s ľuďmi bez domova

Bratislava na pomoc bezdomovcom vyčlenila 50-tisíc eur, žiadatelia sa môžu o príspevok uchádzať do 10. júla.

Hlavné mesto tak chce podporiť aktivity s ľuďmi bez domova v rámci ich postupnej socializácie a osvojovania si pracovných návykov a zručností.

Finančný príspevok je určený pre organizácie, ktoré pôsobia v sociálnej oblasti a venujú sa práci s ľuďmi bez domova. Žiadať tak môžu neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie či registrované cirkvi alebo náboženské spoločnosti.

Účelom dotácie je podporiť také projekty, ktorých cieľom je revitalizácia verejných priestranstiev v Bratislave, hlavne tých, ktoré vyhľadávajú ľudia bez strechy nad hlavou. O príspevok môžu žiadatelia požiadať do 10. júla, každý môže poslať len jednu žiadosť, a aby bol úspešný, musí splniť stanovené podmienky výzvy.

K žiadosti musí tiež priložiť rozpočet projektu, doklad o zriadení, založení alebo registrácii organizácie či kópiu zmluvy o zriadení účtu v banke i ďalšie doklady. Kompletné podmienky výzvy sú zverejnené na internetovej stránke hlavného mesta.

Kompletnú žiadosť aj s prílohami treba poslať poštou v obálke s označením Žiadosť o nenávratný finančný príspevok, NEOTVÁRAŤ! na adresu Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, Oddelenie sociálnych vecí, Primaciálne námestie 1, 814 99 Bratislava.

Zaslané žiadosti vyhodnotí komisia a výsledky budú zverejnené najneskôr do 31. júla na internetovej stránke mesta www.bratislava.sk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X