Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bratislava lod doprava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: pixabay.com
12. augusta 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto poskytuje príspevok na hospodárenie so zrážkovou vodou

Žiadosti o príspevok na hospodárenie s dažďovou vodou môžu Bratislavčania podávať do 30. septembra, mesto pre vysoký záujem požiadalo o navýšenie rozpočtu na tento účel.

Bratislavský magistrát poskytuje obyvateľom finančný príspevok do tisíc eur na hospodárenie so zrážkovou vodou, tento rok sa prihlásilo oň viac záujemcov ako v minulom roku. O príspevok môžu Bratislavčania požiadať do 30. septembra, momentálne je vyčerpaných približne 50 percent z grantovej schémy, teda 5-tisíc eur z celkových 10-tisíc eur určených na tento účel na rok 2019.

Bratislava zatiaľ eviduje viac ako 10 žiadateľov, v minulom roku dostalo príspevok 11 ľudí. Mesto požiadalo o navýšenie rozpočtu, aby mohli uspokojiť väčšie množstvo žiadateľov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Príspevok funguje na báze preplatenia preinvestovaných nákladov do výšky 50 percent, avšak maximálne do tisíc eur na jedného žiadateľa. V praxi to znamená, že záujemca najskôr požiada o príspevok, podpíše zmluvu s magistrátom, potom zrealizuje svoj projekt a následne požiada magistrát o preplatenie časti nákladov. Vyúčtovať náklady musí žiadateľ najneskôr do 15. decembra 2019.

Kto môže požiadať o príspevok?

O príspevok na hospodárenie so zrážkovou vodou môžu požiadať vlastník alebo správca nehnuteľnosti, ktorej sa bude realizácia projektu týkať, alebo aj iný subjekt, ktorý dostal súhlas vlastníka, či správcu.

Medzi projekty, ktoré sú z tejto časti rozpočtu mesta podporované, patria napríklad vodozádržné opatrenia na vsakovanie zrážkovej vody, zadržiavanie zrážkovej vody zo striech a jej následné využitie na zavlažovanie alebo jej zachytávanie ako úžitkovej vody pomocou zberných nádob, realizácia vodopriepustných povrchov namiesto nepriepustných, realizácia zelených striech a stien na fasádach budov, či vytvorenie systému pre využívanie zrážkovej vody, napríklad na sprchovanie, pranie, splachovanie toaliet.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X