Mesto pozýva na otvorenie Vianočných trhov a rozsvietenie vianočného stromčeka

Vianocny stromcek bratislava.sk_.jpg
bratislava.sk

Hlavné mesto tento piatok 24. novembra od 17. hodiny pozýva verejnosť na slávnostné otvorenie Vianočných trhov 2017 na Hlavnom a Františkánskom námestí, ktoré budú tento rok centrom predvianočnej zábavy.

Súčasťou piatkového programu bude rozsvietenie vyzdobeného vianočného stromčeka primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom. Ide o 12 m vysokú douglasku tisolistú z Mestských lesov. Mesto v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom pripravilo pre Bratislavčanov spolu s mestskými vianočnými trhmi v adventnom období aj pestrý kultúrny program Vianočná Bratislava 2017. Vianočné trhy v Bratislave potrvajú do 22. decembra.

„Rozsvietenie vianočného stromčeka ako symbolu Vianoc je krásnou tradíciou. Je to najkrajší čas v roku, na ktorý sa všetci tešíme. Snažíme sa vytvoriť  z Bratislavy lepšie a krajšie mesto pre život, preto sme sa pustili do riešenia problémov, ktoré trápia Bratislavčanov, či už je to doprava alebo čistota a zeleň v meste. Chcem dať obyvateľom nášho mesta pod vianočný stromček darček, a tým je pokračovať v plnení sľubov, ktoré som im dal, aby mohli byť na svoje mesto hrdí,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Na tohtoročných vianočných trhoch bude presne 100 vianočných stánkov. Na Hlavnom námestí sa bude nachádzať 72 stánkov, na Františkánskom námestí bude umiestnených 28 stánkov. Okrem obľúbených stánkov s občerstvením budú návštevníkom trhov k dispozícii tiež stánky s lahôdkami na domov, stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky.

Všetky typy stánkov na predaj občerstvenia budú otvorené od 10. do 22. hodiny, stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky budú otvorené kratšie, a síce do 20. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk