Mesto predá pozemky Ministerstvu hospodárstva SR za viac ako štvrť milióna eur

Mestské lesy
Foto: ilustračné, SITA

Deväť bratislavských mestských častí dostane asi 250-tisíc metrov štvorcových do svojich správ.

Hlavné mesto SR predá pozemky Ministerstvu hospodárstva SR za zhruba 270-tisíc eur, čo je 10 percent z ceny pozemkov určenej znaleckým posudkom. Schválili to bratislavskí poslanci na mestskom zastupiteľstve.

Na oplátku dostane 9 mestských častí do svojich správ pozemky s rozlohou asi 250-tisíc metrov štvorcových, o čom informoval starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti. Až 150-tisíc metrov štvorcových tak padne do rúk Ružinova.

Rekonštrukcia budovy

Ide o dohodu s ministerstvom hospodárstva, ktoré potrebuje získať pozemky pod svojou budovou na Mierovej, aby ju mohlo zrekonštruovať. Nič iné sa tam stavať nebude, len sa opraví súčasná budova,“ uviedol Chren s tým, že nakoľko ministerstvo nemá peniaze na odkúpenie pozemkov za plnú cenu, navrhol iné riešenie.

Mesto ministerstvu predá pozemok pod budovou výhodnejšie, ak predtým ministerstvo mestu odovzdá zadarmo všetky pozemky, ktoré už skoro 30 rokov čakajú na delimitáciu v celom meste,“ vysvetlil Chren.

Čo sa týka pozemkov, ktoré pripadnú do správy mestskej časti Ružinov, ide napríklad o parkovisko a detské ihrisko pred reštauráciou U Deda, roky chátrajúce ihrisko na Sedmokráskovej ulici, vnútrobloky na Štrkovci a Trávnikoch, či pozemky pod škôlkou Velehradská,“ uviedol Chren.

Vodné plochy a lesy

Návrh na zámenu pozemkov sa spočiatku nestretol s pochopením bratislavských poslancov, starostke Karlovej Vsi Dane Čahojovej prekážal osobný záujem Ružinova na zámene pozemkov. Podľa jej slov Ružinovu môžu ostatné mestské časti len závidieť, Karlovej Vsi by totiž pripadli prevažne lesné pozemky, Devínskej Novej Vsi zase vodná plocha.

Ani jedna z týchto dvoch mestských častí sa teda nemôže spoliehať na to, že sa už môžu pustiť do rekonštrukcie pozemkov, ktoré doteraz nemali vo svojej správe tak, ako tomu je v Ružinove. Napriek bohatej diskusii počas zasadnutia mestského zastupiteľstva však poslanci návrh schválili.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom