Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trolejbus hybrid dopravny podnik bratislava 2.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com
18. februára 2021 Správy BratislavaDopravné správy z ciest Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto predložilo na schválenie zámery projektov nových trolejbusových tratí

V prípade schválenia by realizácia mohla byť prefinancovaná z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Magistrát mesta Bratislava predložil na schválenie zámery projektov nových trolejbusových tratí.

Plánovaná je výstavba 16 kilometrov nových trolejbusových tratí a modernizácia ďalších 10 kilometrov existujúcich tratí. Upozornil na to portál imhd.sk.

V týchto dňoch boli zverejnené nové zámery pripravovaných projektov trolejbusových tratí, ktorých realizácia by mohla byť v prípade ich schválenia prefinancovaná prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra,“ uvádza portál.

Realizácia trolejbusových tratí

Hlavné mesto spolu s Dopravným podnikom Bratislava pripravili zámery národných projektov, ktorých cieľom je vypracovanie projektovej dokumentácie a realizácia trolejbusových tratí.

Prvou je trať Riviéra – Mlynská dolina – Patrónka – Kramáre – Hlavná stanica, ktorá má pozostávať z 7,55 kilometra novej jednostopovej trate a 9,70 kilometra modernizovanej trate. Odhadované náklady na realizáciu projektu sú 21,08 mil. eur a predpokladaná doba realizácie až po výstavbu je 28 mesiacov.

Niekoľko projektov

Druhým projektom je trať Trenčianska – Bajkalská – Prievozská – Hraničná – Mlynské nivy, ktorá má pozostávať z 3,50 kilometra novej jednostopovej trate.

Odhadované náklady na realizáciu projektu sú 5,82 mil. eur a predpokladaná doba realizácie je 24 mesiacov. Tretím projektom je trať Bulharská – Galvaniho – Avion Shopping Park, ktorá má pozostávať z 2,80 kilometra novej jednostopovej trate a 0,95 kilometra modernizovanej trate.

Štvrtým projektom je trať Autobusová stanica – Nové SND, pozostávajúca z 2,05 kilometra novej jednostopovej trate.

Náklady na realizáciu

Odhadované súhrnné náklady na realizáciu posledných dvoch tratí sú 7 mil. eur a predpokladaná doba ich realizácie je 16 mesiacov.

Uvedené trate umožnia nahradiť niektoré autobusové linky trolejbusovými, či už s klasickými trolejbusmi, alebo s hybridnými trolejbusmi, prípadne predĺžiť existujúce trolejbusové linky. Realizácia týchto tratí si vyžaduje pomerne krátky čas, čo spolu s pripravovaným nákupom 50 nových trolejbusov (16 veľkokapacitných 24-metrových, 11 hybridných sólo trolejbusov a 23 hybridných kĺbových trolejbusov) umožní v najbližších rokoch výrazne posilniť ekologickú trolejbusovú dopravu v Bratislave,“ uzavrel portál imhd.sk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X