Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sneh na cestách, nákladné autá
ilustračné: SITA
8. februára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mesto pri kontrole zimnej údržby poskytuje kontrolórovi potrebnú súčinnosť, tvrdí magistrát

V rámci pravidelného hodnotenia zimnej údržby sa každoročne vykonáva kontrola, ktorú vedie mestský kontrolór. Hlavné mesto v tomto procese poskytuje mestskému kontrolórovi potrebnú súčinnosť. Uvádza sa to v stanovisku Bratislavy, ktorým reaguje na stredajšiu tlačovú konferenciu niektorých mestských poslancov o predraženej zimnej údržbe. Podľa poslancov mesto nielenže nekoná, ale svoje postupy zo súkromnou spoločnosťou A.R.K. technické služby, s. r. o., ktorá zimnú pohotovosť vykonáva, koordinuje.

V stanovisku sa ďalej uvádza, že v súčasnosti stále prebieha kontrola a hlavné mesto je kontrolórom informované o čiastkových zisteniach. Mesto následne vyzýva zmluvného partnera A.R.K. technické služby, s. r. o., aby ako dodávateľ služby podalo hlavnému mestu vysvetlenie. Mesto potom posudzuje, aké opatrenia alebo prípadné sankcie je potrebné prijať na zlepšenie a zefektívnenie poskytovanej služby tak, aby táto bola ako v súlade so zmluvným rámcom, tak aj s úsilím hlavného mesta o zjazdné a bezpečné komunikácie, píše sa v stanovisku.

Ako sa uvádza v stanovisku Bratislavy, akékoľvek informácie vytrhávané z kontextu niektorými členmi kontrolnej skupiny a zároveň poslancami mestského zastupiteľstva sú jasným príkladom zneužívania na vlastné politické ciele. Podľa hlavného mesta sú dokonca prezentované mimo zákonný rámec.

„Je šokujúce a smutné, že práve títo mestskí poslanci osočujú hlavné mesto, pričom veľmi dobre vedia, ako bol hlavným mestom zlepšený kontrolný mechanizmus výkonov podľa zmluvy s A.R.K., ktorú hlavné mesto zdedilo po predchádzajúcom vedení. Je zarážajúce, že práve v stredu, keď sa dispečeri hlavného mesta usilovali zmierniť dôsledky sneženia a keď hlavné mesto nasadilo technické aj ľudské kapacity a za sťažených poveternostných podmienok zabezpečovalo zjazdnosť ciest v meste, sa uvedení mestskí poslanci rozhodli očierňovať hlavné mesto s cieľom vytĺkať politický kapitál. A je symptomatické, že ani v tento deň neprišli so žiadnym návrhom na zlepšenie kontrolnej činnosti alebo výkonov zmluvného partnera, keďže takáto práca im buď žiaru reflektorov neprináša alebo o ňu nejavia záujem,“ uvádza sa na záver v stanovisku hlavného mesta.

Pracovníci A.R.K. mali vedieť o cvičnom poplachu

Na stredajšej tlačovej konferencii starostka Karlovej Vsi a zároveň poslankyňa bratislavského mestského zastupiteľstva Dana Čahojová uviedla, že pracovníci spoločnosti A.R.K. dostali zo od hlavného mesta niekoľko hodín vopred avízo, že mesto vyhlási takzvaný skúšobný cvičný poplach zimnej pohotovosti. „Cieľom tejto cvičnej pohotovosti malo byť to, aby sa pracovníci zišli v dostatočnom počte, ako bolo dohodnuté v zmluve o zimnej pohotovosti medzi mestom Bratislava a spoločnosťou A.R.K.,“ povedala Čahojová v stredu.

Podľa niektorých mestských poslancov zistil kontrolór pri kontrole zimnej pohotovosti hlavného mesta Bratislavy závažné porušenia. Poslanci deklarovali, že súkromná spoločnosť A.R.K. technické služby s.r.o., dostáva z mestského rozpočtu denne vyše 12-tisíc eur za zimnú pohotovosť aj keď nesneží. Navyše pri neohlásenej kontrole zistili, že dodávateľ nedokáže zabezpečiť zmluvne garantovaný počet personálu ani mechanizmov zimnej údržby.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X