Mesto pri predraženej zimnej údržbe koordinuje postupy s A.R.K., tvrdia niektorí mestskí poslanci

Rolba sneh bsk.jpg
ilustračné: BSK

Hlavné mesto vo veci predraženej zimnej údržby nielenže nekoná, ale svoje postupy zo súkromnou spoločnosťou A.R.K. technické služby, s. r. o., koordinuje. Na stredajšej tlačovej konferencii to povedala starostka Karlovej Vsi a zároveň poslankyňa bratislavského mestského zastupiteľstva Dana Čahojová.

Dodala, že pracovníci spoločnosti dostali zo strany hlavného mesta niekoľko hodín vopred avízo, že mesto vyhlási takzvaný skúšobný cvičný poplach zimnej pohotovosti. „Cieľom tejto cvičnej pohotovosti malo byť to, aby sa pracovníci zišli v dostatočnom počte, ako bolo dohodnuté v zmluve o zimnej pohotovosti medzi mestom Bratislava a spoločnosťou A.R.K.,“ uviedla ďalej Čahojová. Dodala, že mestskí poslanci Ján Hrčka a Richard Mikulec disponujú aj audiovizuálnym dôkazom.

Podľa pracovníka spoločnosti A.R.K. technické služby, s. r. o., Ladislava Vašečku v deň cvičného poplachu asi okolo 11. hodine dostali od dispečera avízo, že popoludní príde mestská kontrola. „Museli sme byť teda pri autách, prítomných bolo asi 18 pracovníkov, z toho bolo sedem vodičov, ostatní boli doplnení ľuďmi, ktorí tam bývajú,“ uviedol Vašečka. Dodal, že z tých vyše 12-tisíc eur, ktoré mesto denne vypláca spoločnosti A.R.K., pracovníci nevidia nič. „Nedostávame z tých peňazí ani za nočné zmeny, ani za sviatky, ani za soboty a nedele, čo by sme zo zákona mali dostať,“ pripomenul Ladislav Vašečka.

Hlavné mesto sa k veci stále nevyjadrilo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk