Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vrakunský Pentagon
SITA
2. marca 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto je pripravené pomôcť Vrakuni pri riešení drogovej trestnej činnosti v rámci svojich možností

Hlavné mesto je pripravené pomôcť mestskej časti Vrakuňa pri riešení drogovej trestnej činnosti, ktorá najviac sužuje túto lokalitu, v rámci svojich možností.

Uviedla to hovorkyňa magistrátu Zuzana Onufer. Vrakunský starosta Martin Kuruc ešte v decembri 2016 požiadal magistrát hlavného mesta o pravidelné hliadkovanie prislušníkmi mestskej polície, teda dvoch policajtov v teréne, ktorí by momitorovali len objekt Pentagonu a jeho okolie. „Požiadavku starostu Vrakune Martina Kuruca hlavné mesto zodpovedne posudzuje a hľadá v rámci svojich možností a kompetencií také riešenie, ktoré bude čo najviac v prospech Bratislavčanov žijúcich v tejto lokalite,“ uviedla Onufer a dodala, že verejný poriadok vo Vrakuni je zo strany mestskej polície zabezpečovaný pravidelnými motohliadkami, ako aj okrskármi.

Dlhoročný problém kriminality a neporiadku v objekte Pentagonu je podľa mesta v kompetencii štátnej polície. Ide o problémovú lokalitu a riešenie tohto problému si vyžaduje súčinnosť a aktívny prístup všetkých zainteresovaných strán. Magistrát hlavného mesta tak reagoval na slová vrakunského starostu Martina Kuruca, ktorý sa na tlačovej konferencii v stredu 1. marca vyjadril, že dlhoročný problém kriminality a neporiadku v Pentagone nerieši magistrát mesta takmer vôbec.

„Denne tu čistíme smeti na mestských pozemkoch, lebo mesto sa o to nestará. Vynakladáme finančné prostriedky na to, aby sme mohli odstraňovať tento neporiadok, lebo v okolí Pentagonu žije 98 percent slušných ľudí, ktorí doplácajú na dve percentá tých neprispôsobivých,“ povedal Kuruc. Dodal, že magistrát prisľúbil, že požiadavku na hliadkovanie Pentagonu dvoma príslušníkmi mestskej polície zahrnie do plánu rokovania mestského zastupiteľstva.

Martin Kuruc plánuje zaplatiť súkromnej bezpečnostnej službe (SBS), ktorá bytový dom a jeho okolie bude monitorovať 24 hodín denne, a to minimálne dvoma SBS-kármi. Na SBS-ku chce vyčleniť stotisíc eur v rozpočte mestskej časti a tento návrh predloží vrakunským poslancom na najbližšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X