Mesto pripravuje parkovaciu zónu v centre, žiada o súčinnosť obyvateľov

Parkovanie Bratislava, žena
Foto: ilustračné, GettyImages

Mesto vyzýva obyvateľov, aby nahlásili vyhradené miesta a predplatné karty s BPS PARK.

Bratislava pripravuje parkovaciu zónu PAAS v centre mesta. Obyvateľov Starého Mesta žiada o nahlásenie vyhradeného parkovacieho miesta a predplatných parkovacích kariet v správe BPS PARK.

Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, v auguste 2023 bude centrum Starého Mesta, ohraničené nábrežím a ulicami Palisády, Dostojevského radom a Ulicou 29. augusta, zaradené do systému regulovaného parkovania PAAS. Po novom budú v zóne platiť jednotné pravidlá systému PAAS, ktorý platí už v piatich mestských častiach a postupne sa bude rozširovať.

Nahlásenie miesta

Hlavné mesto vyzýva obyvateľov, ktorí majú vyhradené parkovacie miesto na základe zmluvy s BPS PARK, aby do 23. júna prišli na niektoré z klientskych miest PAAS a nahlásili ho.

Ak obyvatelia Starého Mesta do uvedeného termínu miesto nenahlásia, parkovacie miesto bude zrušené a k 31. júlu zaradené do systému regulovaného parkovania PAAS ako verejné parkovacie miesto.

Pri zaevidovaní vyhradeného parkovacieho miesta v klientskom centre budú akceptovať zmluvu s BPS PARK do konca jej platnosti, najneskôr však do 31. mája 2024.

Sporné zmluvy

V auguste preberie Bratislava do svojej správy parkovacie miesta v centre mesta, ktoré dlhodobo na základe sporných zmlúv z minulosti prevádzkuje spoločnosť BPS park.

Ako informoval magistrát koncom mája, doterajší biznis model bol podľa neho výhodný iba pre súkromného prevádzkovateľa, ktorý mal v minulom roku tržby z parkovania v centre vo výške približne tri milióny eur, kým magistrátu a Starému Mestu z tejto sumy odviedol približne 567-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk