Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rekonštrukcie ciest a chodníkov
Foto: ilustračné, SITA
26. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto bude s rekonštrukciami komunikácií pokračovať aj v tomto polroku

Rekonštrukcie bratislavských komunikácií budú pokračovať aj v druhom polroku 2016. Magistrát hlavného mesta plánuje výstavbu 13 kilometrov nových ciest, päť kilometrov chodníkov, sedemdesiat bezbariérových priechodov a desať autobusových zastávok.

Podľa bratislavského primátora Iva Nesrovnala opravy ciest a chodníkov budú pokračovať naďalej v nezmenenom tempe. „Doprava a infraštruktúra je jedna z našich priorít. V prvom polroku 2016 mesto opravilo 37 kilometrov bratislavských komunikácií. V druhom polroku plánujeme opraviť ďalších trinásť kilometrov, to znamená, že Bratislavčania v roku 2016 budú mať spolu päťdesiat kilometrov nových povrchov na cestách,“ povedal Nesrovnal.

Magistrát chce opravovať aj cesty, ktoré nie sú hlavnými prejazdmi cez mesto tak, ako to urobil aj v prvom polroku 2016. Tieto cesty sú totiž podľa Nesrovnala dôležité, ľudia cez ne denne jazdia a sú rovnomerne rozložené po celej Bratislave. Jednotlivé úseky a cesty, ktoré sa budú obnovovať, vybrali spolu s poslancami a starostami bratislavských mestských častí, s odbornou verejnosťou, správcami komunikácií, ale aj s obyvateľmi Bratislavy. Pri chodníkoch nejde len o nové povrchy.

„Obsahom opráv bude aj bezbariérovosť, chceme urobiť sedemdesiat bezbariérových priechodov na križovatkách ciest a chodníkov. Napríklad matky či otcovia s deťmi tak budú mať väčší komfort pri kočíkovaní, ale samozrejme sa to bude týkať aj osôb so zdravotným postihnutím,“ doplnil primátor.

Nové bratislavské cesty, chodníky, priechody a zastávky budú stáť jedenásť a pol milióna eur. Osem miliónov mesto využilo z dotácií SK PRES a tri a pol milióna eur pôjde ešte z rozpočtu Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X