Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava_stare_mesto_pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com
9. decembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto bude v roku 2017 hospodáriť s vyše 343 miliónmi eur, vybuduje ďalšie cyklotrasy či parkoviská

Hlavné mesto SR Bratislava bude v novom roku hospodáriť so sumou vyše 343 miliónov eur. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Rozpočet hlavného mesta na rok 2017 má najvyššie výdavky v oblasti školstva, vzdelávania a voľného času i v sociálnej oblasti.

Jednou z oblastí, ktorá počíta s najväčším zvýšením peňazí oproti návrhu rozpočtu na tento rok, je verejná infraštruktúra. Sú to najmä výdavky spojené s vytváraním predpokladov pre územný rozvoj mesta, kvalitu a rozvoj cestnej a pešej infraštruktúry, cyklotrás a parkovísk, rozvoj nosného dopravného systému a zelene.

Bratislava chce v budúcom roku budovať aj nové cyklotrasy, ako napríklad Starohájska, Alstrova – Pekná Cesta, Rožňavská – úsek Tomášikova. Stavať chcú aj nové parkoviská v lokalite Pri Kríži či Röntgenová. V oblasti infraštruktúry verejných priestranstiev chcú budovať nové parky v Karlovej Vsi, Pri Kríži, v lokalitách Svoradova a Pod záhradami.

Mesto v rozpočte vyčlenilo aj peniaze na spoluúčasť pri projektoch financovaných Európskou úniou. Sú to projekty z oblasti dopravy a dopravnej infraštruktúry. V roku 2017 budú pripravovať pokračovanie električkovej trate do Petržalky až po Janíkov dvor, modernizovať chcú aj Karlovesko-Dúbravskú, Vajnorskú i Ružinovskú radiálu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X