Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zimny stadion ondreja nepelu kontrola nesrovnal bratislava 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
14. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto sa pripravuje na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019

Hlavné mesto sa pripravuje na budúcoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a pokračuje aj v plnení svojich záväzkov. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v stredu kontroloval stav prác na Zimnom štadióne (ZŠ) Ondreja Nepelu, ktorý bude dejiskom šampionátu. Aktuálne sa v rámci údržby a modernizácie štadióna uskutočňuje viacero opráv.

Aktuálne na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa uskutočňujú viaceré práce. Najväčšou opravou je odstránenie havarijného stavu chladiaceho systému a rozsiahlejšia oprava a repasácia chladiaceho systému. Zároveň bol ukončený proces verejného obstarávania na nákup stroja na úpravu ľadu a orezávača ľadu. Na tieto práce mesto v tomto roku vyčlenilo zo svojho rozpočtu spolu 655-tisíc eur.

Okrem toho vyčlenila mestská organizácia STARZ zo svojho rozpočtu financie na opravy, údržbu a modernizáciu v čiastke približne 510 000 eur. Z uvedených prostriedkov zabezpečí servis a opravu motorgenerátora, servis a opravu výmenníkovej stanice, servis informačných sietí, opravu vzduchotechnických zariadení, servis zariadení na úpravu ľadu, opravu turniketov a opravu aktívnych informačných systémov. Niektoré práce budú prebiehať ešte aj v roku 2019, do začatia šampionátu.

Zimny stadion ondreja nepelu kontrola nesrovnal bratislava 2.jpg
bratislava.sk

Viac ako milión na opravy

V roku 2018 bude tak na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ O. Nepelu vynaložených celkom 1 165 000 eur. V minulom roku bolo spolu na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ vynaložených 684 510 eur. Práce boli zamerané najmä na zabezpečenie bezporuchového chodu prevádzky.

„Ohľadom štadióna máme za sebou náročnú cestu. Po tom, ako sme zistili, že do štadióna je potrebné investovať nemalé finančné prostriedky, nasledovali rokovania so SZĽH kvôli rozdeleniu si týchto potrebných investícií, čo sa odrazilo v zmluve, ktorú so zväzom máme,“ dodal primátor.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X