Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Memorandum o spolupraci zse bratislava 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
9. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto a spoločnosť Západoslovenská energetika podpísali memorandum o spolupráci

Hlavné mesto a spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) podpísali memorandum o spolupráci v oblasti rozvoja elektromobility. Realizáciou spoločných projektov a prípravou inteligentných a inovatívnych riešení chcú prispievať k zvyšovaniu energetickej efektívnosti v meste.

„Bratislavu meníme na modernú európsku metropolu, na smart city, kde kladieme dôraz na rozvoj kvality života obyvateľov, zlepšovanie životného prostredia a celkovo na rozumné riešenia. Jedným z takýchto riešení je aj rozvoj elektromobility a podpora energetickej efektívnosti, čo sa nám darí aj vďaka  spolupráci so ZSE“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Technické inovácie

Cieľom podpísaného memoranda je vytvoriť podmienky pre technické inovácie a implementáciu takých riešení, ktoré občanom uľahčia cestu k bezpečnej, udržateľnej a cenovo dostupnej doprave a zároveň budú viesť k postupnému znižovaniu emisií. Spoločným zámerom je vybudovanie infraštruktúry potrebnej na prevádzku elektromobilov a elektrických autobusov, ako aj na rozvoj e-car sharingu.

Memorandum o spolupraci zse bratislava 1.jpg
bratislava.sk

Podľa Mariana Ruska, člena predstavenstva Západoslovenskej energetiky, nie je otázkou, či elektromobilita príde, ale kedy príde. „Preto je dôležité začať s rozvojom infraštruktúry už teraz, aby bola Bratislava na nástup elektromobility dostatočne pripravená. V súčasnosti budujeme v hlavnom meste 55 nabíjacích staníc a v spolupráci budeme, aj na základe podpísaného memorande, pokračovať,“ uviedol.

Medzinárodný projekt

Jedným z príkladov spolupráce hlavného mesta a ZSE je spoločný projekt URBAN E. Ide o medzinárodný projekt, ktorý je zameraný na podporu rozširovania infraštruktúry elektronabíjacích staníc v Európe. V rámci projektu sa v Bratislave do konca roka 2020 vybuduje až 55 týchto staníc. Keďže partnerom projektu je aj prevádzkovateľ prvej bezimisnej e-taxi služby a cyklokuriérov Švihaj Šuhaj spoločnosť GO4, vytára sa dobrá východisková pozícia pre rozvoj súvisiacich služieb, ako napríklad požičovňa elektrických áut či e-taxi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X