Mesto umožní bezplatnú prepravu na viac ako mesiac a na vybraných linkách

Mesto umozni bezplatnu prepravu na linkach 75 201 202 212 x72.jpg
Zdroj:imhd.sk

V rámci integrovanej dopravy bude k dispozícii aj 7-dňový predplatný lístok za polovicu.

Počas nadchádzajúcich dopravných obmedzení na Mlynských nivách a pod Prístavným mostom ponúka hlavné mesto v prvých týždňoch trvania obmedzení aj motiváciu na využívanie mestskej hromadnej dopravy vo forme bezplatnej prepravy na vybraných linkách. Mesto tým chce odbremeniť od individuálnej dopravy najmä Gagarinovu ulicu, na ktorej sa očakávajú najväčšie dopravné zápchy.

V termíne od 18. februára do 31. marca bude pre všetkých bezplatná doprava na linkách 75, 201, 202, 212 a X72.

Linky 201 a 202 zabezpečujú nosnú dopravu z Dolných honov a Vrakune do centra mesta a na Hlavnú stanicu. Linka X72 nadväzuje na linku 202 a zabezpečuje spojenie do centra mesta k Nemocnici sv. Michala. Linka 212 spája Prievoz s centrom mesta, Kramármi a Patrónkou. Linka 75 počas špičiek pracovných dní zabezpečuje spojenie Dolných honov, Vrakune s Ružinovom, Novým Mestom a Krasňanmi.

Bratislavská integrovaná doprava navyše v tomto termíne ponúkne 7-dňové predplatné cestovné lístky so zľavou 50 percent pri ich kúpe cez mobilnú aplikáciu IDS BK. Predplatné cestovné lístky je možné využiť na všetkých linkách MHD aj v regionálnej doprave (v závislosti od počtu zakúpených zón) v rámci IDS BK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk