Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pristavny most rondel maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
7. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Mesto už vybralo záujemcov na prenájom plôch pre legálne graffiti

Bratislava vybrala záujemcov na prenájom voľných plôch na maľbu legálnych graffiti. Odsúhlasiť to však musí ešte mestské zastupiteľstvo.

Magistrát začiatkom apríla vypísal výzvu, do ktorej sa mohli záujemcovia prihlásiť prostredníctvom vyplnenia dotazníka. Následne zasadla odborná komisia, ktorá vybrala úspešných uchádzačov. Do projektu sa prihlásilo 15 jednotlivcov a jedno občianske združenie, ktoré sa venuje legálnej tvorbe grafitov. Dvaja uchádzači nesplnili stanovené podmienky a do rozhodujúceho výberu sa nedostali.

O návrhu komisie bude ešte rozhodovať mestské zastupiteľstvo na svojom májovom zasadnutí. Po odsúhlasení poslancami vybraní uchádzači uzatvoria zmluvu o výpožičke na dané plochy po dobu jedného roka. Medzi vybranými plochami sú zväčša mostové piliere, ktoré sa nachádzajú na území Bratislavy a sú v správe samosprávy. Je to napríklad Most na Rondeli D1-Prístavný most, vybrané mosty na Romanovej, Slovnaftskej, Popradskej ulici či Panónskej ceste.

Vybraní uchádzači budú môcť tieto plochy okrášliť podľa vlastného uváženia, avšak v súlade so zmluvnými podmienkami. Medzi nimi je napríklad maľba bez hanlivého, vulgárneho, pohoršujúceho či spoločensky, nábožensky alebo politicky neprístupného motívu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X