Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marianum pohrebnictvo mesta bratislava mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
21. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto uzavrelo posledné výberové konania do predstavenstiev mestských podnikov

Mesto vybralo aj nového šéfa mestskej organizácie Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislava.

Bratislava uzavrela posledné výberové konania do predstavenstiev mestských podnikov, tie by mohli byť už v krátkom čase kompletné. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe.

Na post riaditeľa mestskej organizácie Marianum komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Borisa Šramka, avšak s podmienkou. Šramko má splniť krátkodobé ciele počas jednoročného mandátu, potom mu mandát môžu predĺžiť.

Hlavné ciele na cintorínoch

Medzi ciele, ktoré musí Šramko splniť, patrí zavedenie triedenia odpadu na cintorínoch, a to do troch mesiacov od nástupu, predloženie koncepcie cenotvorby takisto do troch mesiacov od nástupu, citeľné zníženie využívania plastových kvetín do jedného roka, rozšírenie cintorínov do pol roka od nástupu či vypracovanie koncepcie rozvoja mestského pohrebníctva, na ktorej má začať pracovať bezodkladne po nástupe. Šramka vybrali spomedzi štyroch vypočutých, okrem neho sa na post riaditeľa Marianum hlásili aj Maio Metei, Martin Puhovich a Miroslav Špacír.

Nového člena predstavenstva za obchod majú aj bratislavské vodárne. Výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť Ladislava Kizaka, okrem neho sa pred komisiu postavili aj Ľubomír Blaško, Jaroslav Škrabák, Alena Trančíková a Ladislav Vlachovič.

Transparentnosť výberové konania

Za člena predstavenstva zodpovedného za infraštruktúru v Dopravnom podniku Bratislava odporučila komisia Michala Halomiho, ďalšími kandidátmi boli Alica Gregáňová, Norbert Takács a Peter Velčický.

Na transparentnosť výberové konania nového riaditeľa organizácie Marianum upozorňovala asociácia pohrebných služieb. Tá v tom čase tvrdila, že mesto neprizvalo odbornú verejnosť a vo výberovej komisii sa nachádzal iba jeden človek, ktorý má nejaké skúsenosti s pohrebníctvom, a aj ten tieto skúsenosti nadobudol v Českej republike, kde platí iná legislatíva. Mesto sa voči tomuto tvrdeniu ohradilo, výberové konanie bolo prístupné verejnosti a podľa nich bola vítaná aj odborná verejnosť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X