Mesto v Bratislavskom kraji dostane nový kultúrny dom. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Kultúrny dom Malacky
Foto: malacky.sk, Ateliér N/A - koláž Bratislavadeň

Architektonická súťaž na návrh kultúrneho domu v Malackách je uzavretá a pozná víťaza.

Obyvatelia Malaciek sa môžu tešiť na nový kultúrny dom, ktorý bude stáť pri križovatke Zámockej a Radlinského. Momentálne sa na tomto mieste nachádza bývalá budova mestského úradu a v minulosti ju využívala ako sídlo spoločnosť Nafta Gbely.

Porota posudzovala 24 súťažných návrhov a po dvoch kolách vybrala prvé miesto. Architektonickú súťaž na návrh kultúrneho domu vyhral ateliér N/A a verejná prezentácia sa uskutoční pravdepodobne v marci.

Zbúranie starej budovy

Návrh kultúrneho domu tvoria bloky pre Základnú umeleckú školu a Mestské centrum kultúry s knižnicou. Mesto na webe vysvetlilo, že uchádzači mali voľnú ruku v tom, či do návrhu zakomponujú nejakým spôsobom starú budovu, alebo ju odstránia.

Víťazný návrh počíta so zbúraním starej budovy. „Tento návrh posunul realizáciu kultúrneho domu v Malackách do úplne inej ligy. Teraz nás čaká verejná prezentácia a pripomienkovanie víťazného návrhu. Ak dosiahneme s poslancami dohodu na finálnej realizácii, návrh môže ísť do projekcie a povoľovacieho procesu,“ myslí si primátor Juraj Říha.

Kultúrny dom Malacky
Budúci nový kultúrny dom v Malackách. Foto: malacky.sk, Ateliér N/A

Oživí sa celý priestor

Základná umelecká škola bude mať vlastnú sálu. Využitie nájde spolu s hlavnou sálou počas väčších kultúrnych podujatí, napríklad festivalov. Knižnicu budú tvoriť 3 poschodia vrátane priestoru na besedy.

„Všetky objekty majú na prízemí prenajímateľné priestory, ktoré oživia celý priestor. Pod celou plochou budovy bude podzemné parkovisko,“ doplnilo mesto. Nižšie nájdete budúcu podobu malej a veľkej sály Základnej umeleckej školy.

Kultúrny dom Malacky
Malá sála Základnej umeleckej školy. Foto: malacky.sk, Ateliér N/A
Kultúrny dom Malacky
Veľká sála Základnej umeleckej školy. Foto: malacky.sk, Ateliér N/A

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk