Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze
ilustračné: pixabay.com
17. júla 2017 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto vyčlení peniaze pre občiansky rozpočet aj v budúcom roku

Bratislavčania majú možnosť predložiť svoje podnety do 31. augusta tohto roka.

Bratislava vyčlení časť mestského rozpočtu pre občiansky rozpočet aj v budúcom roku. Ten umožňuje Bratislavčanom rozhodovať o využití časti finančných prostriedkov mesta na projekty v piatich kategóriách. Sú to doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci. Ako agentúru SITA informovala Iveta Kešeľáková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu, z každej kategórie uskutočnia jeden projekt. Bratislavčania majú možnosť predložiť svoje podnety do 31. augusta tohto roka.

Záujemcovia, ktorí chcú odoslať podnety, môžu vyplniť formulár na webovej stránke mesta www.bratislava.sk a na pracovisku Služby občanom v budove Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Návrh občanov, ktorý bude spĺňať podmienky, zaradia do verejného prerokovania. V záverečnej fáze vybrané návrhy z burzy nápadov predložia na celomestské hlasovanie verejnosti na internete. Posudzovať budú nápady, ktoré budú v kompetencií hlavného mesta a vyčlenenej finančnej čiastky z mestského rozpočtu.

Kešeľáková ďalej uviedla, že občania hlasovaním rozhodli, že v tomto roku z prostriedkov občianskeho rozpočtu v kategórii životné prostredie robia projekt s názvom V Bratislave žijú s nami. Projekt podporuje občianske združenia, ktoré sa venujú opatere túlavých mačiek. V kategórii doprava, cesty, chodníky a cyklochodníky zvíťazil projekt Bezpečne cez Mamateyovu – Pankúchovu. Nápad vybudovania vrakunského Fit parku získal najviac hlasov v kategórii kultúra a šport. Projekt Zelená pre seniorov zvíťazil v oblasti sociálnych vecí.

Hlavné mesto ponúka občanom možnosť zúčastniť sa na rozhodovaní o rozpočte mesta formou občianskeho rozpočtu od roku 2011. Cieľom rozpočtu je naplnenie potrieb obyvateľov i modernizácia správy vecí verejných. Magistrát pripomína, že zapojeným občanom a subjektom umožňuje občiansky rozpočet kontrolovať verejné výdavky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X