Mesto vyčlení peniaze pre občiansky rozpočet aj v budúcom roku

peniaze
ilustračné: pixabay.com

Bratislavčania majú možnosť predložiť svoje podnety do 31. augusta tohto roka.

Bratislava vyčlení časť mestského rozpočtu pre občiansky rozpočet aj v budúcom roku. Ten umožňuje Bratislavčanom rozhodovať o využití časti finančných prostriedkov mesta na projekty v piatich kategóriách. Sú to doprava a komunikácie, životné prostredie, kultúra, šport a sociálne veci. Ako agentúru SITA informovala Iveta Kešeľáková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu, z každej kategórie uskutočnia jeden projekt. Bratislavčania majú možnosť predložiť svoje podnety do 31. augusta tohto roka.

Záujemcovia, ktorí chcú odoslať podnety, môžu vyplniť formulár na webovej stránke mesta www.bratislava.sk a na pracovisku Služby občanom v budove Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Návrh občanov, ktorý bude spĺňať podmienky, zaradia do verejného prerokovania. V záverečnej fáze vybrané návrhy z burzy nápadov predložia na celomestské hlasovanie verejnosti na internete. Posudzovať budú nápady, ktoré budú v kompetencií hlavného mesta a vyčlenenej finančnej čiastky z mestského rozpočtu.

Kešeľáková ďalej uviedla, že občania hlasovaním rozhodli, že v tomto roku z prostriedkov občianskeho rozpočtu v kategórii životné prostredie robia projekt s názvom V Bratislave žijú s nami. Projekt podporuje občianske združenia, ktoré sa venujú opatere túlavých mačiek. V kategórii doprava, cesty, chodníky a cyklochodníky zvíťazil projekt Bezpečne cez Mamateyovu – Pankúchovu. Nápad vybudovania vrakunského Fit parku získal najviac hlasov v kategórii kultúra a šport. Projekt Zelená pre seniorov zvíťazil v oblasti sociálnych vecí.

Hlavné mesto ponúka občanom možnosť zúčastniť sa na rozhodovaní o rozpočte mesta formou občianskeho rozpočtu od roku 2011. Cieľom rozpočtu je naplnenie potrieb obyvateľov i modernizácia správy vecí verejných. Magistrát pripomína, že zapojeným občanom a subjektom umožňuje občiansky rozpočet kontrolovať verejné výdavky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk