Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dotacie-pre-sportove-kluby
Foto: ilustračné, GettyImages
23. septembra 2021 Šport od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mesto vyčlenilo na podporu projektov športovej infraštruktúry 2 milióny eur

Minimálna suma dotácie pre jeden projekt je 10-tisíc eur, maximálna 150-tisíc eur.

Na podporu investičných projektov v oblasti športovej infraštruktúry v budúcom roku chce Bratislava vyčleniť 2 milióny eur.

V rámci Grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v Bratislave zverejňuje mesto ďalšiu výzvu na podávanie žiadostí pre Podprogram 4 na podporu investícií do športovej infraštruktúry a činností realizovaných vo verejnom záujme.

Investičné projekty

Na podporu investičných projektov v Podprograme 4 navrhuje mesto sumu 2 milióny eur, o ktorej rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2022,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Žiadatelia sa môžu uchádzať o poskytnutie tejto dotácie z rozpočtu mesta od 15. septembra do 14. novembra tohto roka.

Podpora športu

Minimálna suma dotácie pre jeden projekt je 10-tisíc eur, maximálna 150-tisíc eur. Prostriedky na podporu športovej infraštruktúry sú určené na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športových ihrísk, športových objektov, na šport a rekreáciu verejnosti alebo obstaranie materiálno-technickej základne športovej infraštruktúry.

Výsledkom tejto grantovej podpory bude vytvorenie prioritne exteriérových zón relaxu a miest na vykonávanie športových aktivít pre obyvateľov hlavného mesta,“ vysvetlila Rajčanová.

Záujemcovia sa o dotáciu môžu uchádzať po zaregistrovaní sa v elektronickom systéme na tejto stránke.

V roku 2021 hlavné mesto podporilo 20 projektov v grantovom Podprograme 4 sumou 742 800 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X